AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Popularne Białe Soboty

DATA: 20 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na "Białej Sobocie" zjawili się prezydenci Kinastowski i Podsadny. Fot. kalisz.pl

  Kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji, które przeprowadzono w ramach pierwszej w tym roku akcji "Biała Sobota" zorganizowanej przez Miasto Kalisz.

  Badania odbywały się na placu przy stadionie na ul. Łódzkiej. Ponad 250 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. Oprócz punktu szczepień prowadzono badania w kierunku czerniaka, RTG klatki piersiowej i światłoterapię bioptron. Specjaliści informowali o zagrożeniach związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C oraz kwalifikowali osoby zainteresowane do szczepienia.

  Mieszkańcy Kalisza mogli także skonsultować się z psychologiem oraz dietetykiem. Nie zabrakło stoiska promocyjnego Miasta, przy którym osoby przebadane mogły otrzymać m.in. pudełka na leki oraz miejskie upominki, a także Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, przy którym serwowano orzeźwiającą wodę. O potrzebie profilaktyki zdrowotnej z uczestnikami akcji rozmawiali też prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Mateusz Podsadny.

  Kolejna "Biała Sobota" już 4 września. Odbędzie się ona w hali Arena.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.