AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MEMORIAŁ. Pamięci Piotra Szymańskiego. Na rowerach nad morze

DATA: 20 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Redaktor Rafał Lisiak wręcza statuetkę Andrzejowi Kołodziejczykowi. Fot. Michał Sobczak.

  Z Kalisza do Gdańska przejechał na rowerze kaliszanin Andrzej Kołodziejczyk. Wszystko po to, aby uczcić pamięć zmarłego przez kilku laty dziennikarza sportowego, nauczyciela i działacza KTK Piotra Szymańskiego.

  To była już druga memoriałowa wyprawa Andrzeja Kołodziejczyka, który w ubiegłym roku wybrał się z Kalisza do Malborka. Na trasie do Gdańska Andrzejowi Kołodziejczykowi, który na co dzień jest kierowcą Kaliskich Linii Autobusowych towarzyszyli syn Witek, przyjaciele na czele z Markiem Sztylką, który zapewnił auto serwisowe oraz trenerzy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego - Bartłomiej Kryszak i Daniel Kupczyk. Nie mogło zabraknąć także długoletnich kaliskich dziennikarzy sportowych, przyjaciół Piotra Szymańskiego z "Życia Kalisza" Dariusza Dymalskiego, który pełnił rolę kierownika wyprawy oraz Rafała Lisiaka, a także Pawła Figla (Radio Centrum), Michała Sobczaka (faktykaliskie.pl) oraz Piotra Jaworowskiego (wkaliszu.pl i "Express Kaliski").

  Ostatni odcinek trasy bohater wyprawy przemierzył wspólnie z trenerem Danielem Kupczykiem i redaktorem Michałem Sobczakiem, którzy towarzyszyli mu do Gdańska jadąc na swoich rowerach.

  Na mecie Andrzej Kołodziejczyk odebrał ufundowaną przez dziennikarzy, a wykonaną przez firmę Informat Piotra Tomankiewicza gustowną, pamiątkową kolarską statuetkę. - Wszyscy znaliśmy Piotra Szymańskiego i ceniliśmy go jako dziennikarza oraz człowieka - mówi Dariusz Dymalski, dziennikarz "Życia Kalisza" i nauczyciel języka polskiego. - To był pasjonat sportu, który szczególnie ukochał sobie kolarstwo. A przy tym był osobą niezwykle skromną i honorową. Stąd pomysł na rowerową wyprawę, która w sposób godny uczciłaby jego pamięć nie tylko w lokalnym środowisku sportowym.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.