AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Na Wigrach do Zakopanego

DATA: 21 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy akcji wraz z kaliskim starostą Krzysztofem Nosalem. Fot. Starostwo Powiatowe.

  Nieformalna grupa "Wigry Składaki Dobre Chłopaki" po raz drugi organizuje akcję charytatywną, która ma na celu pomoc choremu dziecku. 

  Tym razem użytkownicy popularnych dawniej rowerów "Wigry" będą podążać tymi jednośladami aż do Zakopanego. Chcą w ten sposób pomóc małemu Wiktorowi, który walczy o możliwość samodzielnego poruszania się. W daleką trasę, pasjonaci "zabytkowych" rowerów wigry wyruszą 1 sierpnia.

  Start wyznaczono spod siedziby Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal bez wahania objął patronat nad tym wydarzeniem i zadeklarował, że pojedzie z członkami grupy "Wigry Składaki Dobre Chłopaki" przynajmniej do granic naszego powiatu. - Jesteśmy pewni, że podróż zakończy się powodzeniem i rowerowi pasjonaci dojadą do stolicy polskich gór, Zakopanego. Wierzymy także, że akcja pomocy Wiktorkowi również zakończy się powodzeniem i uda się zebrać niezbędne środki pieniężne potrzebne do walki o sprawność chłopca, którego marzeniem jest samodzielne poruszanie się - powiedział Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.