AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KSIĄŻKA. O kaliskich mistrzach boksu

DATA: 21 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Autor książki Janusz Stabno i jeden z jej bohaterów Jerzy Aleksandrzak. Fot. Paweł Figiel "Radio Centrum".

  Sylwetki ponad 30 znakomitych kaliskich pięściarzy prezentuje najnowsza publikacja o kaliskim boksie "Kaliszanie na ringu 1932-2019".

  Promocja tej sportowej książki odbyła się w CKiS. Jej autorem jest Janusz Stabno z pochodzenia kaliszanin, sędzia bokserski, dziennikarz a przede wszystkim pasjonat pięściarstwa. W dwóch tomach "Kaliszan na ringu" autor zawarł sylwetki dawnych, kaliskich mistrzów pięściarskich. Nie zabrakło biografii przedwojennego mistrza Polski w boksie Walentego Pietrzaka, legendy kaliskiego boksu wicemistrza Europy i ośmiokrotnego mistrza Polski Tadeusza Grzelaka, Adama Mariana Walczaka czy Włodzimierza Caruka. W książce znalazły się także sylwetki dam kaliskiego boksu Darii Walczykiewicz i Anny Sikory. Publikacja w sumie liczy blisko 800 stron i powstawała przez 8 lat. Książka oprócz biogramów sportowców zawiera też bogaty materiał zdjęciowy, wyniki pojedynków i leksykon kaliskich bokserów.

  Podczas uroczystego spotkania promocyjnego, które odbyło się w sali CKS-ie nie zabrakło byłych zawodników - bohaterów książki, ich rodzin oraz miłośników boksu. - To dla Was przede wszystkim napisałem tę książkę, bo wiem, że tak naprawdę nigdy nie doczekaliście się podziękowań za lata treningu, wielkich ringowych bojów i świetności kaliskiego boksu. Książka wymagała sporego nakładu intelektualnego, wielu godzin wytężonej pracy, ale przede wszystkim dobrej woli ludzi, o których ona opowiada. Wszystkim Wam, którzy kiedyś w rękawicach w ringu sławiliście kaliski gród pragnę bardzo gorąco podziękować - powiedział Janusz Stabno, autor "Kaliszan na ringu 1932 - 2019".

  Książkę "Kaliszanie na ringu 1932 - 2019" wydało wydawnictwo wrocławskie "My wojownicy". Publikacja jest dostępna w sprzedaży internetowej, a wkrótce można będzie ją także wypożyczać w kaliskich bibliotekach. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.