AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Spotkanie z Mariną Hulią w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

DATA: 22 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Rosyjska pisarka i działaczka społeczna Marina Hulia w najbliższy piątek będzie gościem Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

  Marina Hulia to Rosjanka urodzona na terenie dzisiejszej Ukrainy, od ponad 20 lat mieszkająca w Polsce. Jest pisarką, działaczką społeczną i pedagożką, absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz filologii rosyjskiej Państwowego Uniwersytetu w Czerkasach na Ukrainie. Mówi o sobie, że jest „uzależniona od pomagania”. Była pomysłodawczynią licznych projektów edukacyjnych i integracyjnych, doradczynią ds. nauczania dzieci cudzoziemskich przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pomaga uchodźcom z Czeczenii, koczującym na dworcu w Brześciu, prowadząc tam szkołę demokratyczną. Zajmuje się także społeczną integracją więźniów. Jest laureatką licznych wyróżnień, w tym Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” w 2013 roku. Marina Hulia jest autorką lub współautorką książek: „Aschab i kawałek pizzy” (2011), „Recydywista” (wraz ze Zbigniewem Wojnarowskim, 2018) oraz „Dzieci z Dworca Brześć” (wraz z Moniką Głuską-Durenkamp, 2019).
   

  30 lipca o godzinie 17:00, podczas spotkania w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, posłuchamy o sytuacji rodzin czeczeńskich, o tym, jak próbują przetrwać długie miesiące na granicy polsko-białoruskiej, jak pomimo swojej ciężkiej sytuacji pomagają innym: gotują, szyją maskotki, robią karmniki, odwiedzają bezdomnych i seniorów, dają nadzieję innym. Marina Hulia opowie także, jak my możemy pomóc rodzinom czeczeńskim, bo każdy, nawet najdrobniejszy gest z naszej strony, ma sens.

  Wszystkich, którzy są zainteresowani pomocą czeczeńskim rodzinom - podopiecznym Mariny Hulii, informujemy, że najdogodniejszym i najbardziej praktycznym sposobem, tej pomocy są przedpłacone KARTY PODARUNKOWE DO BIEDRONKI. Kartę wybiera się z dostępnej oferty BIEDRONKI, (https://kartypodarunkowe.biedronka.pl/strona/dlaklienta), można je znaleźć w każdym sklepie tej sieci. Doładować należy ją przy kasie, a następnie obdarować nią wybraną osobę. W tym przypadku, czeczeńską rodzinę. Karty można przynieść na spotkanie w dniu 30 lipca i przekazać Marinie Hulii. Osobom zainteresowanym taką formą pomocy, ale niedysponującym wolnym czasem w tym terminie proponujemy przyniesienie kart do biura naszej Galerii, my te kart przekażemy naszemu Gościowi na spotkaniu 30 lipca. Idealnie byłoby włożyć kartę do koperty wraz z listem do rodziny czeczeńskiej. Oto imiona czeczeńskich mam, do których można kierować listy i przedpłacone karty podarunkowe: ZOVRET, MADINA, ZARIEMA, JERSTAN MADINA, MILANA VAHA, MILANA, KOMIETA, ROZA, ALIJA, IMAN.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.