AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SELF STORAGE. W Kaliszu powstała doskonała alternatywa dla garaży i piwnic

DATA: 22 lipca 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Usługa Self Storage dostarcza wyjątkowego komfortu, dzięki możliwości samoobsługowego zagospodarowania powierzchni magazynowej, według własnych potrzeb. Przekonali się już o tym mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy. Przyszła i kolej na Kalisz, gdzie jakiś czas temu powstał kolejny kompleks magazynowy firmy Stokado, która posiada patent na wynajem boksów i kontenerów magazynowych o różnych powierzchniach.

  Koncept self storage dotarł do Europy zza oceanu. Bowiem w Stanach Zjednoczonych wynajem samoobsługowych magazynów cieszy się niezwykłą popularnością. Lokatorzy małych mieszkań mogą nareszcie wykorzystywać potencjał wolnej przestrzeni. Mimo, że self storage dobrze znany jest już na zachodzie, to w Polsce ta inicjatywa dopiero raczkuje, ale w spektakularnym tempie! Jak mówi sam założyciel firmy Stokado: „ Kiedy uruchamialiśmy pierwszy magazyn samoobsługowy we Wrocławiu, liczyliśmy początkowo na umiarkowane zainteresowanie stosunkowo mało znaną dotychczas w Polsce usługą wynajmu powierzchni do przechowywania. Rzeczywistość pokazała, że zapotrzebowanie na różnej wielkości magazyny do wynajęcia, dostępne dla najemcy non-stop, jest ogromne. Stąd szybka decyzja o otwieraniu kolejnych filii w większych miastach Polski.”

  Oddział Stokado w Kaliszu znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, mianowicie przy ulicy Wrocławskiej, w sąsiedztwie której znajduje się wiele cenionych przedsiębiorstw. Kompleks posiada doskonałe połączenie komunikacyjne oraz własny dojazd do magazynów.

   


   

  Na czym polega self storage?

  Self storage to rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, gdzie schować nieużywane na co dzień przedmioty. Nie chcąc kolejny raz ryzykować utraty rzeczy, pozostawiając je w garażu bądź altanie działkowej, warto skontaktować się z firmą Stokado, bezpośrednio w oddziale lub za sprawą strony internetowej i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Do wynajęcia są komórki o różnej wielkości, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak dla mniej zdecydowanych, firma oferuje również profesjonalne doradztwo personelu bądź łatwy w obsłudze kalkulator powierzchni, dostępny na stronie.

  Założyciel Stokado Self Storage - K. Bechcicki doskonale prezentuje ofertę firmy słowami: „ Nasi klienci mogą wynająć komórkę o wybranej powierzchni w pomieszczeniu głównym lub schowek w magazynie zewnętrznym. Do największych atutów polityki działania STOKADO należą: dostęp do wynajętego samoobsługowego magazynu przez 24 h/dobę, zróżnicowanie wielkości powierzchni wynajmowanych boksów: od 1m2 do 25 m2 i możliwość przechowywania przedmiotów w bardzo zróżnicowanym czasie: od 7 dni, aż po nieskończoność.”

   

  Przede wszystkim bezpieczeństwo

  W kompleksach magazynowych Stokado, w tym również w Kaliszu, za bezpieczeństwo odpowiedzialni są zarówno wykwalifikowani pracownicy ochrony, jak i system alarmowy z monitoringiem. Biorąc pod uwagę różnorodność przechowywanych rzeczy, w wynajmowanych pomieszczeniach utrzymywana jest również stała temperatura. To jedynie niektóre argumenty świadczące o tym, że wynajęcie magazynu w firmie Stokado to zdecydowanie bardziej rozsądne i bezpieczne rozwiązanie niż przechowywanie sezonowego sprzętu czy pamiątek w piwnicy lub garażu.

  W samoobsługowych magazynach można w zasadzie przechować wszystko, prócz produktów spożywczych, szybko psujących się; organizmów żywych, substancji chemicznych i toksycznych oraz broni, narkotyków itp.

  Właściciel firmy podkreśla również, że usługa self storage to doskonałe rozwiązanie także dla przedsiębiorców i firm. Najczęściej z wynajmowanych komórek korzystają małe i średnie podmioty gospodarcze oraz klienci biznesowi, przechowujący zarówno sezonowy towar do sprzedaży, jak i materiały zapasowe i dokumenty. Jak zaznacza K. Bechcicki: „Przeniesienie nieużywanej dokumentacji przedsiębiorstwa do samoobsługowego magazynu STOKADO może okazać się tańsze, niż utworzenie i utrzymanie archiwum zakładowego lub oddanie ważnych dokumentów pod pieczę firmy outsourcingowej”

  Wśród klientów indywidualnych przeważają miłośnicy sportów zimowych lub wodnych oraz właściciele małych mieszkań. W magazynach lokują zarówno rowery, jak i narty, snowboard, a nawet deski surfingowe.

   

   

  Różnorodność usług

  Uporządkowany świat od teraz jest w zasięgu ręki mieszkańców Kalisza w cenie już od 89 zł/ miesięcznie. Wystarczy odwiedzić kompleks magazynowy lub stronę internetową i skorzystać z kompleksowej usługi firmy Stokado. Dostępne na miejscu wózki transportowe zdecydowanie odciążą kręgosłup i w łatwy sposób, bez opłat pomogą przetransportować rzeczy z pojazdu do magazynu.

  Ponadto firma poza magazynowaniem, proponuje również pomoc przy przeprowadzkach, odbieranie paczek oraz wysyłanie ich na wskazany adres, a także przechowywanie ładunków na własnych paletach.

   

  (art. promocyjny)


   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.