AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Koncert przy Cukierence

DATA: 1 sierpnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas koncertu można było posłuchać m.in. arii i operetek. Fot. Fundacja Inicjatywa dla Opatówka.

  W przepięknej oprawie odbył się pierwszy koncert na dziedzińcu Domku Gotyckiego w Opatówku, gdzie obecnie mieści się siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów. Organizatorem Koncertu przy Cukierence była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" przy współpracy z Biblioteką.

  Koncert przy Cukierence przyciągnął liczne grono słuchaczy. Z jednej strony to zasługa wyjątkowego miejsca, bowiem dziedziniec Biblioteki w Opatówku nie był dotychczas wykorzystany do celów koncertowych. Melomani zapewne ciekawi byli, jak w tej roli zaprezentuje się zrewitalizowana "Cukierenka". Dopisała też pogoda, stąd możliwe było zorganizowanie wydarzenia w formie plenerowej. Z drugiej strony to zasługa wspaniałych artystów, którzy wykonali najpiękniejsze pieśni, arie oraz duety operowe i operetkowe. Wystąpili: Małgorzata Piotrowska - sopran, Maciej Falkiewicz - baryton, Franciszek Musioł - fortepian, a koncert wspólnie poprowadzili Małgorzata Matysiak - dyrektor GBP im. Braci Gillerów w Opatówku oraz Mateusz Walczak - prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". 

  Koncert odbył się w ramach "Spotkań ze sztuką - Opatówek 2021" i był to już 27. koncert tego cyklu! Organizatorem koncertu była Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" przy wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku - współorganizatora wydarzenia.

  Koncert odbył się w ramach projektu „Akademia Wolontariatu Lokalnego” dzięki wsparciu Stowarzyszenia LGD-7 Kraina Nocy i Dni.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.