PIŁKA RĘCZNA. Sparingi przed sezonem

DATA: 4 sierpnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Bartłomiej Tomczak już strzela bramki dla MKS-u. Fot. Energa MKS.

Po prawie dwóch tygodniach od rozpoczęcia przygotowań przyszła pora na pierwsze sparingi przed sezonem piłkarzy ręcznych Energa MKS-u Kalisz.

Kaliszanie oba spotkania rozegrali na wyjeździe. 31 lipca zagrali z Grupą Azoty Unią Tarnów a 1 sierpnia z SPR-em Stalą Mielec. W Tarnowie wygrali 22:18, natomiast w Mielcu pojedynek zakończył się remisem 26:26. W meczu w Tarnowie kaliski zespół bardzo dobrze wszedł w ten pojedynek i po pierwszych 7 minutach prowadził 4:1. Dla gospodarzy był to jednak tylko chwilowy zastój, bo w kolejnych minutach odrabiali straty i doprowadzili do remisu, a na przerwę podopieczni trenera Tomasza Strząbały schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 10:9. Już w pierwszej połowie szansę zaprezentowania się w nowych, kaliskich barwach otrzymali Bartłomiej Tomczak, Miłosz Bekisz i Kamil Pedryc.

Druga połowa w pierwszych 15 minutach miała podobny przebieg. W ostatnim kwadransie kaliski zespół zaczął skutecznie budować swoją przewagę, która ostatecznie sięgnęła cztery bramki. Na pewno na pochwałę zasługuje postawa w obronie, bo tylko 18 straconych bramek kaliskiej drużyny to dobry wynik. Z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym meczu w Energa MKS-ie zaprezentował się lewoskrzydłowy Bartłomiej Tomczak, który zdobył 6 bramek. Cztery trafienia zaliczył Robert Kamyszek, trzy Maciej Pilitowski, a dwa razy do siatki rywali trafił Gracjan Wróbel. 18-letni prawy rozgrywający w obu spotkaniach spędził sporo czasu na parkiecie. Zarówno w Tarnowie, jak i w Mielcu miał możliwość sprawdzenia się na tle Superligowych przeciwników w ataku i w obronie.

Spotkanie w Mielcu również rozpoczęło się od dobrego startu kaliszan, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 3:0, a po kolejnym fragmencie gry nawet powiększyli przewagę o jedno trafienie do stanu 9:5. W ostatnich 10 minutach pierwszej części Stal radziła sobie dużo lepiej i zaczęła odrabiać straty. Prowadzenie udało się utrzymać do przerwy, ale wynosiło tylko jedno trafienie (13:12). W drugiej części meczu gra praktycznie przez cały czas toczyła się bramka za bramkę. W ostatnich kilku minutach jedno trafienie przewagi miał zespół z Mielca, ale kaliszanie wywalczyli remis i wynikiem 26:26 zakończyło się to bardzo emocjonujące spotkanie. Równo o godz. 17 zawodnicy obu zespołów oddali hołd Powstańcom w Narodowym Dniu Powstania Warszawskiego.