AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego

DATA: 6 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tegorocznym rowerowym objeździe wzięło udział ponad 70 uczestników. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  W dniu Powiatowo-Gminnego Święta Plonów, które w tym roku przypadło w minioną niedzielę odbył się Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego.

  Objazdy Dożynkowe od lat wzorowane są na historycznych zasadach rozgrywania pierwszych wyścigów kolarskich w Królestwie Polskim. W 2000 roku wystartowała pierwsza taka sztafeta, przy okazji Dożynek Powiatowych w Koźminku. Do tej pory blisko 1.100 nazwisk znalazło się w indeksie ewidencji uczestników. Wśród nich znaleźli się parlamentarzyści, wójtowie i burmistrzowie gmin oraz mieszkańcy powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, a także - gościnnie - z innych miejscowości.

  W tegorocznym Objeździe Dożynkowym udział wzięło 74 uczestników. Zawodnicy pokonali ok. 150-kilometrową trasę w czasie 8 godzin i 30 minut. W objeździe uczestniczyli cykliści z 10 gmin powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, a także mieszkaniec Turku, który przyjechał na miejsce zbiórki na rowerze i tym środkiem transportu przejechał całą trasę.

  Najliczniejszą grupę stworzyli zawodnicy z gmin Koźminek i Lisków, skupiające w swoich szeregach po 16 uczestników. Na finiszu, czyli na dożynkowej estradzie zostali powitani uczestnicy ostatniego odcinka tegorocznej sztafety dożynkowej, a także pozostali uczestnicy tegorocznego objazdu. Wśród nich było 4 cyklistów, którzy pokonali w tym roku całą trasę objazdu, a więc ok. 150 kilometrów.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.