AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Maraton w Murowańcu

DATA: 6 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na starcie półmaratonu stawiło się ponad 120 zawodniczek i zawodników. Fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  Paweł Raczyński z Klubu Biegacza Baster Team wygrał wczoraj półmaraton w Murowańcu. 

  Nad malowniczym zalewem wystartowało prawie 120 zawodników, którzy w tym roku mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 21 kilometrów. Na starcie pojawili się również pasjonaci Nordic Walking, którzy pokonali dystans ok. 5 kilometrów.

  Głównym organizatorem zmagań był Klub Biegacza Baster Team. Wyniki uzyskane w półmaratonie zaliczane są do cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Drugie miejsce na dystansie półmaratońskim zajął Tomasz Perliński, a niecałą minutę później na metę wpadł Dawid Ząbczyński. Bardzo dobrą dyspozycję wykazywał także Piotr Korzekwa z Drużyny Powiatu Kaliskiego, który zajął wysokie 5. miejsce w kategorii open. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Werner. Biegaczka z Malanowa na przebiegnięcie półmaratonu potrzebowała 1:43:14. Druga w klasyfikacji kobiecej była kolejna reprezentantka Drużyny Powiatu Kaliskiego - Justyna Matczak z Rajska.

  W biegu na 10 kilometrów najszybszy był Krzysztof Gałkowski z Kalisza, a na 5 km wygrał Wojciech Żarnecki - również mieszkaniec najstarszego miasta w Polsce. Na starcie nie zabrakło entuzjastów "kijków". Klasyfikację Nordic Walking wygrał Wiktor Olszewski z Sieradza, który wyprzedził Damiana Abramowicza z Kalisza. W rywalizacji Nordic Walking wyniki nie były jednak najważniejsze, a przede wszystkim wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Skutecznie o taki stan rzeczy zadbała grupa Kalisia Nordic Team Kalisz. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.