AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Michał Rusinek w Bibliotece Pedagogicznej

DATA: 6 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. wikipedia

  Prof. Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, pisarz, były sekretarz Wisławy Szymborskiej, członek Rady Języka Polskiego 8 września będzie gościł w kaliskiej Bibliotece Pedagogicznej.

  „Moralność pani Dulskiej”, najsłynniejsze dzieło Gabrieli Zapolskiej zostało wybrane do czytania podczas 10. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu wspólne czytanie tego dzieła odbędzie się w środę, 8 września o godz. 12. Fragment książki przeczyta prof. Michał Rusinek, autor i tłumacz kilkudziesięciu książek dla dzieci i dorosłych. W latach 1996-2012 był sekretarzem noblistki Wisławy Szymborskiej, a od 2021 roku jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej.

  W wydarzeniu udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu, Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Rychnowie oraz uczniowie z Jarocina, Pleszewa, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Kępna i Ostrzeszowa, czyli z terenu działania filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie idea Narodowego Czytania połączona z prezentacją sylwetki i twórczości Gabrieli Zapolskiej oraz dramatu „Moralność Pani Dulskiej”. Na koniec odbędzie się spotkanie autorskie i dyskusja z Michałem Rusinkiem na temat jego twórczości oraz współpracy z Wisławą Szymborską. Nie zabraknie też podpisywania książek.

  Uczniowie biorący udział w spotkaniu, otrzymają link do wirtualnego pokoju zagadek zatytułowanego „Zaginiony wers dramatu, czyli biblioteczny escape room z Moralnością pani Dulskiej w tle” następnie będą mogli go rozwiązać. Dla najlepszych przewidziano upominki.

  Całe wydarzenie będzie również transmitowane online na profilu facebookowym Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu https://www.facebook.com/PBP-Ksi%C4%85%C5%BCnica-Pedagogiczna-im-A-Parczewskiego-w-Kaliszu-180433198658339

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.