AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. W Kaliszu odbył się Narodowy Dzień Sportu

DATA: 15 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas sportowego pikniku prezentowały się kluby sportowe. Fot. kalisz.pl.

  Narodowy Dzień Sportu w naszym mieście zainaugurowany został 11 września „Marszem po zdrowie”. Nordic walking to aktywność dla każdego. Przy sprzyjającej pogodzie oraz pięknej scenerii Parku Miejskiego uczestnicy przemierzyli przygotowaną trasę w świetnych humorach rozpoczynając sportową sobotę.

  W niedzielę, 12 września w kaliskim Parku Przyjaźni odbył się event „Żyj zdrowo na sportowo”. W trakcie wydarzenia swoją ofertę prezentowały kluby sportowe, które zachęcały do wspólnych treningów. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił podczas treningu piłki nożnej, rugby, koszykówki, tenisa ziemnego, wioślarstwa, karate oraz strzelania. Odbyły się zajęcia zumby, które cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród uczestników festiwalu kolorów, który był imprezą towarzyszącą.

  Podczas imprezy zostały również zainaugurowane XXVI Dni Trzeźwości. Można było skorzystać z symulatora dachowania i zderzania, oznakować rower, czy zrobić plakietkę z odciskiem swojego palca. Chętni mogli oddać krew w specjalnie przygotowanym mobilnym punkcie.

  Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kaliszan, którzy tłumnie przybyli do parku i skorzystali z przygotowanych atrakcji. Były zawody, konkursy z nagrodami oraz radość szczególnie najmłodszych uczestników.

  Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna. To dzień otwarty i tysiące bezpłatnych treningów, zajęć oraz wydarzeń sportowych rozsianych po całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu bierze udział kilkaset tysięcy Polaków. 

  Projekt był realizowany przez Miasto Kalisz i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.