PIŁKA NOŻNA. Czerwono z Unią

DATA: 20 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS II pokonał na wyjeździe Unię Swarzędz. Fot. KKS Kalisz.

Cenne zwycięstwo w czwartej lidze odniosły rezerwy KKS-u Kalisz.

Kaliszanie zmierzyli się na wyjeździe z Unią Swarzędz, która plasuje się w czołówce tabeli IV ligi. Po pierwszej bezbramkowej połowie zwycięska bramka dla KKS-u padła w drugiej połowie. W 50 minucie sędzia podyktował rzut karny dla KKS-u, który na bramkę zamienił Bartosz Gęsior. Więcej goli już nie padło i kaliszanie wygrali ten mecz 1:0.

Trzeba zaznaczyć, że od 30. minuty kakaesiacy grali w przewadze, po wykluczeniu jednego z zawodników rywali. W końcówce siły się wyrównały, gdyż drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył w 85. minucie jedyny zdobywca bramki w sobotnim meczu.

Po 8 kolejkach KKS zajmuje z 10 punktami 12 miejsce w tabeli IV ligi. W następnym meczu zagra z Polonią Kępno. To spotkanie odbędzie się 26 września o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Łódzkiej.

Unia Swarzędz - KKS Kalisz II 0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Bartosz Gęsior 50. min. (karny).

KKS Kalisz II: Szymon Czajor - Bartosz Waleńcik, Jakub Kieliba, Bartosz Gęsior, Kacper Dudek, Wiktor Walczak (80. min Maurycy Przybył), Karol Smajdor, Nikodem Zawistowski, Wiktor Smoliński, Kamil Koczy (70. min Adam Zadka), Daniel Kamiński.

Żółte kartki (KKS II): Bartosz Waleńcik, Bartosz Gęsior (2), Karol Smajdor, Nikodem Zawistowski, Kamil Koczy, Daniel Kamiński.

Czerwona kartka (KKS II): Bartosz Gęsior.