PIŁKA RĘCZNA. Chrobry pokonany!

DATA: 20 września 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni Energi MKS pokonali Chrobrego Głogów. Fot. Michał Sobczak.

Trzeci mecz i drugie zwycięstwo to dorobek kaliskich szczypiornistów na początku nowego sezonu w Superlidze.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W pierwszym kwadransie wynik krążył w okolicach remisu, dopiero po 15 minucie kaliszanie byli w stanie odskoczyć rywalom. Spory udział w tym miał Łukasz Zakreta, który dosłownie zamurował bramkę gospodarzy. - Od stanu 9:9 zdobyliśmy 6 bramek bez odpowiedzi rywali i od tego momentu kontrolowaliśmy spotkanie - mówi Tomasz Strząbała, trener Energa MKS Kalisz. Chrobry w ostatnich minutach pierwszej połowy odrobił część strat, ale na przerwę i tak schodził przegrywając 14:17.

Na drugą część meczu oba zespoły wyszły bardzo zmotywowane. Chociaż przyjezdni próbowali gonić wynik to kaliski zespół świetnie pracował w obronie. Dodatkowo przez cały mecz silnym punktem drużyny gospodarzy był Zakreta, który co chwilę popisywał się dobrymi interwencjami.

Ostatecznie MKS pokonał Chrobrego 30:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Bartłomiej Tomczak (9 bramek), MVP Piotr Krępa, a aż 41% rzutów obronił Łukasz Zakreta, który jest jednym z najlepszych bramkarzy PGNiG Superligi w pierwszych trzech seriach nowego sezonu.

Po trzech kolejkach z kompletem punktów w tabeli Superligi prowadzą faworyci: Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock. MKS jest z 6 pkt. na piątym miejscu. W kolejnym spotkaniu kaliszanie zagrają na wyjeździe z mistrzem Polski Vive Kielce. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 września o godz. 15:00 w Kielcach.