REKREACJA. Mezo i kaliszanie w Biegu Ptolemeusza

DATA: 4 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Na trasie ścigało się wiele dzieci. Fot. kalisz.pl, Kalisz. Dopisz swoją historię.

Ponad 800 osób wzięło udział w tegorocznym Biegu Ptolemeusza.

40 edycja tej popularnej imprezy odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Trasa wiodła tradycyjnie ulicami miasta a uczestnicy biegu głównego mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Tym razem, ze względu na odbywające się remonty kaliskich ulic, trasa imprezy prowadziła ul. Częstochowską i Trasą Bursztynową z podbiegami, które wielu biegaczom dały się we znaki.

Najszybszy z czasem (32:02) okazał się Michał Wójcik, który reprezentował AZS AWF Wrocław. Wśród pań najszybsza okazała się Monika Kaczmarek z Asics FrontRunner Poland, która na pokonanie 10-kilometrowej trasy potrzebowała 35 minut i 12 sekund. Wśród kaliszan najszybciej trasę biegu pokonał Michał Kołaciński, który w kategorii open zajął 9 miejsce. Z kolei spośród kaliszanek najszybsza była Olga Kazimirowa. W branżowej klasyfikacji sponsora biegu firmy Nestle najlepsi okazali się Weronika Wodiczko i Artur Bielak.

Tradycyjnie oprócz biegu głównego odbyła się też rywalizacja w ramach Małego i Mini Ptolemeusza. Jak przystało na jubileusz na mecie na wszystkich biegaczy i kibiców czekał okazały tort, a z koncertem wystąpił znany raper Jacek ,,MEZO'' Mejer, który wcześniej pokonał 10-kilometrówą trasę.

Dystans pokonał też prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. - Cieszę się, że w tak świetnej atmosferze udało nam się zakończyć sezon imprez sportowych - powiedział prezydent Miasta Kalisza. - Trasa nie była łatwa. Gratuluję wszystkim, którzy ukończyli bieg! Powodem do satysfakcji jest frekwencja. W biegu głównym wystartowało ponad 800 osób.

W biegach dziecięcych i młodzieżowych liczna reprezentacja najmłodszych. Wszystkim - organizatorom, uczestnikom i kibicom - dziękuję i gratuluję.