PIŁKA RĘCZNA. Minimalna porażka po walce (FOTO)

DATA: 11 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści Energi MKS przegrali w Arenie z MMTS Kwidzyn. Fot. Energa MKS.

Szczypiorniści Energi MKS Kalisz przegrali z MMTS Kwidzyn 21:22.

MMTS to ligowy średniak, a kaliszanie byli w tym spotkaniu faworytem do zwycięstwa. Przed meczem nagrodę dla Gracza Września z rąk prezesa firmy Balticus otrzymał zawodnik naszego zespołu Kacper Adamski.

Początek spotkania nie zapowiadał późniejszej porażki gospodarzy. W 6 minucie MKS prowadził 3:0, ale za chwilę konto bramkowe przyjezdnych otworzył Arkadiusz Ossowski i kiedy wydawało się, że po karze dla Ryszarda Landzwojczaka uda się MKS-owi powiększyć przewagę, do siatki mimo gry w osłabieniu trafił Bartosz Nastaj. Chwilę później był remis 3:3, a obie drużyny grały dobrze w obronie. Przełamanie bramki kwidzynian nastąpiło dopiero w 13 minucie po świetnym dograniu Konrada Pilitowskiego do Piotra Krępy, który odnalazł wolne miejsce na 6. metrze. Skuteczna akcja napędziła kaliski zespół a na cztery trafienia MKS-u MMTS odpowiedział zaledwie jedną bramką. Kaliszanie prowadzili 10:6, ale właśnie wtedy w 24 minucie z karnego drugi raz pomylił się Bartłomiej Tomczak. To z kolei uskrzydliło gości, którzy jeszcze do przerwy zmiejszyli prowadzenie kaliszan.

W drugiej połowie inicjatywę na parkiecie przejął MMTS, który w 37 minucie wygrywał 15:12. Kaliszanie próbowali dopaść rywali, ale bardzo ciężko zdobywało im się w tym meczu bramki. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Robert Kamyszek, a gospodarzom w ostatniej akcji nie udało się doprowadzić do remisu.

Po tej porażce MKS spadł na 8 miejsce w tabeli Superligi. W kolejnym spotkaniu kaliszanie zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 października o godz. 15:00, a transmisję z niego przeprowadzi stacja TVP Sport.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 21:22

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora - Krępa 5, Góralski 5, Adamski 4, Szpera 4, Tomczak 1, K. Pilitowski 1, Kamyszek 1, Pedryc, Kus, Bekisz, Makowiejew.

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek - Ossowski 5, Orzechowski 5, Landzwojczak 3, Nastaj 2, Kutyła 2, Guziewicz 1, Kornecki 1, Szyszko 1, Jankowski 1, Zieniewicz, Krieger, Grzenkowicz.