AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Zatrzymana z narkotykami

DATA: 11 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Fot. zdjęcie ilustracyjne. Dolnośląska Policja.

  Nietypowo zakończyła się interwencja policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej, którzy pojechali zatrzymać poszukiwaną osobę.

  Funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w centrum Kalisza ma przebywać poszukiwany mężczyzna. Kiedy policjanci pojechali na miejsce okazało się, że drzwi od mieszkania są otwarte. Mundurowi postanowili sprawdzić co się stało. Kiedy tylko weszli do środka, wyczuli charakterystyczny zapach marihuany.

  Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego. Na miejscu pojawiła się również zameldowana w mieszkaniu 54-letnia kobieta. Podczas przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 1,2 kg marihuany, wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe. Kobieta została zatrzymana.

  Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 54-latka usłyszała zarzut. Kobieta odpowie za usiłowanie udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. W powyższej sprawie Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo. Sąd wobec podejrzanej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

  Szacunkowa, detaliczna wartość zabezpieczonych narkotyków sięga ponad 50 tysięcy złotych.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.