AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Nowy rok akademicki na WP-A UAM

DATA: 11 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zainaugurowano nowy rok akademicki z udziałem rektor uniwersytetu prof. dr hab Bogumiły Kaniewskiej.

  Studia na I roku rozpoczęło 355 osób w trybie stacjonarnym i 156 w trybie niestacjonarnym. Trwają obecniej jeszcze zapisy na studia podyplomowe. W uroczystości uczestniczyły władze wydziału z dziekanem prof. UAM dr hab. Piotrem Łuszczykiewiczem na czele. W auli im. prof. Jerzego Rubińskiego gościli m.in.przedstawiciele parlamentu, władz i rady miasta, instytucji kultury i placówek oświatowych.

  Podczas uroczystej inauguracji studentom i społeczności akademickiej gratulował, w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Dziękuję władzom i wykładowcom wydziału oraz uniwersytetu za wkład w rozwój akademickiego Kalisza. Wysoko cenimy Państwa zaangażowanie nie tylko w kształcenie, ale również w życie naszego miasta. Liczne koncerty i wystawy wpisały się już na stałe w kalendarz kulturalny Kalisza. A działalność naukowa i artystyczna wykładowców przyczynia się do promocji miasta w kraju i poza jego granicami - podkreślał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - W nowym roku akademickim proszę przyjąć życzenia pomyślności i spełnienia wszelkich planów. Nowo przyjętym studentom życzę powodzenia i satysfakcji z wybranej drogi kształcenia, która umożliwia realizowanie własnych pasji i zainteresowań.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.