SZACHY. Awans do Mistrzostw Polski Juniorów

DATA: 11 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie w turnieju zdobyli medale i awanse do dalszych gier. Fot. KTS Kalisz.

Trzy medale i cztery awanse do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach uzyskali zawodnicy KTS Kalisz podczas Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów w szachach klasycznych rozegranych w Łazach.

Złoty medal (kategoria D11) zdobyła Anna Jeziorska. Srebro (D9) wywalczyła Helena Pisula, a brązowy krążek Antonina Skorupa (D11). Z kolei czwarte miejsce i awans do dalszego turnieju uzyskał Kacper Ugorek (C13), a wśród dziewcząt w (D13) piąte miejsce zdobyła Emilia Jeziorska.

Dodatkowo Anna Jeziorska uzyskała normę na I kategorię. Opiekę trenerską sprawował Maciej Adamczewski. Finały zostaną rozegrane w 2022 roku. Wyjazd zawodników KTS Kalisz dofinansowany został ze środków budżetowych miasta Kalisza na 2021 rok.