AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BUDOWNICTWO. Grupa Antczak zakończyła budowę pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko.

DATA: 13 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Grupa Antczak jako generalny wykonawca zakończyła budowę pierwszego magazynu na terenie LOOGIC Park Radomsko. Obiekt o powierzchni użytkowej 54 tys. m kw. został przekazany najemcy – operatorowi sieci JYSK.

  W ramach inwestycji powstał nowoczesny obiekt magazynowy, objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent, wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą drogową i techniczną. Projekt został zrealizowany w formule built-to-suit (BTS) w oparciu o umowę z operatorem sieci handlowej JYSK.

   

   
  Zgodnie z harmonogramem, przekazanie obiektu najemcy nastąpiło 30 września br. Oprócz rozwiązań technicznych wzmacniających wydajność energetyczną powierzchni i zwiększających komfort jej użytkowania, dużą uwagę przywiązano do zagospodarowania terenów zewnętrznych. Zostały na nich posadzone rodzime gatunki drzew i krzewów, a także piękna, przyjazna pszczołom łąka kwietna.
   

  - Centrum Dystrybucyjne JYSK w Radomsku obsługuje sklepy sieci w 8 krajach. Plany ekspansji i zwiększająca się liczba sklepów stacjonarnych wymagają dodatkowych rozwiązań logistycznych. Zewnętrzna powierzchnia magazynowa pozwoli na szybsze realizacje przy zwiększonej ilości dostaw. Co więcej, umieszczenie magazynu zewnętrznego w pobliżu głównego centrum dystrybucji wpłynie pozytywnie na środowisko i redukcję emisji CO2. Dotychczasowe magazyny buforowe znajdują się znacznie dalej, przez co ciężarówki mają do pokonania większą liczbę kilometrów. Aktualna, bliższa lokalizacja pozwoli zredukować emisję o 450 ton rocznie - mówi Paweł Waler, Dyrektor Logistyki Europa Centralna i Wschodnia, JYSK

  Zrealizowany dla JYSK magazyn jest pierwszym obiektem na terenie parku logistycznego LOOGIC Park Radomsko. Na obszarze ponad 80 ha powstanie docelowo 11 hal magazynowych o łącznej powierzchni 380 tys. m kw. Atutem LOOGIC Park Radomsko jest m.in. doskonałe położenie w centralnej Polsce – w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, dróg krajowych DK 42 oraz DK 91, a także kluczowych węzłów kolejowych. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Dobryszyce umożliwia na tym terenie budowę hal logistycznych oraz hal pod lekki przemysł – bez ograniczenia wysokości zabudowy.
   
  Realizując LOOGIC Park Radomsko, postawiliśmy sobie za cel stworzenie modelowego parku logistycznego, odpowiadającego na współczesne wyzwania w obszarze standardów zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Kolejne etapy tej szeroko zakrojonej inwestycji prowadzimy w ścisłym porozumieniu z najemcami, wsłuchując się zarówno w ich unikatowe potrzeby projektowo-budowlane, jak i technologiczne. Widzimy spore zainteresowanie ze strony klientów szukających elastycznych, szytych na miarę rozwiązań w obszarze e-commerce, logistyki oraz szeroko pojętego przemysłu. Sprawna realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wiedzy i doświadczeniu Grupy Antczak, będącej generalnym wykonawcą tego projektu -  mówi Hanna Półtorak, dyrektor kontraktu w LOOGIC 
  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.