AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Pokonały Volley Wrocław. Pierwsze zwycięstwo MKS-u (FOTO)

DATA: 13 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Siatkarki Energi MKS odniosły pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie. Fot. Energa MKS.

  Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie 2021/22 odniosły w ekstraklasie siatkarki Energi MKS Kalisz.

  To był pierwszy pojedynek MKS-u w tym sezonie w hali Arena. W poprzednim meczu kaliszanki przegrały na wyjeździe z Developresem Rzeszów 0:3. Mimo późnej pory (spotkanie z Volleyem rozpoczęło się o godz. 20:30) w Arenie zjawiło się 1.398 kibiców, by oglądać je na żywo.

  MKS wyszedł na pierwszy domowy mecz mocno skoncentrowany. Już w pierwszych wymianach wypracował przewagę, którą później skutecznie powiększał prowadząc 10:5. Wrocławianki też nie zamierzały oddawać ważnego, pierwszego seta całkowicie bez walki. W środkowej części odrobiły straty, a na tablicy wyników mieliśmy remis 17:17. Siatkarki MKS-u odrobiły jednak lekcję z meczu w Rzeszowie i w końcówce zachowały dużo więcej spokoju, skutecznie punktując rywalki. Premierową odsłonę skutecznym atakiem z drugiej linii zakończyła Ewelina Żurowska.

  Drugiego seta dużo lepiej rozpoczął Volley Wrocław. Asa serwisowego zagrała Izabela Bałucka, a chwilę później było już 9:3 dla przyjezdnych. W ataku bardzo skuteczna była Natalia Murek, z dobrej strony prezentowała się również czeska przyjmująca Andrea Kossanyiova. W końcówce MKS zdołał zmniejszyć stratę, ale wrocławianki doprowadziły do remisu w setach.

  Trzeciego seta znowu nieco lepiej rozpoczął Volley, ale tym razem nie był w stanie wypracować tak wyraźnej przewagi jak we wcześniejszej partii. Po kilku pierwszych wymianach przy wsparciu żywiołowej kaliskiej publiczności do gry powrócił kaliski zespół po asie Emilii Muchy prowadząc wówczas 7:5. Tym razem MKS zaczął zdobywać punkty seriami. Wrocławianki rzuciły się w pogoń dość szybko odrabiając straty, ale czas dla trenera Pasińskiego i wejście Oriany Miechowicz uspokoiło grę. Okazało się, że Volley rzucił wszystkie siły do odrabiania strat i później zabrakło mu ich w końcówce. Od momentu kiedy traciły do kaliskiego zespołu tylko dwa punkty nie zdobyły już żadnego, a seta asem zamknęła Oriana Miechowicz.

  Czwarta partia to już wyraźna dominacja MKS-u Kalisz. Świetnie na siatce walczyła Justyna Łukasik zaliczając łącznie trzy bloki punktowe, trzy wybloki oraz wielokrotnie wygrywając przechodzące piłki. W ataku z kolei nie do zatrzymania były Monika Gałkowska i Ewelina Żurowska, a przewaga kaliszanek tylko rosła. Ostatnią zagrywkę posłała świetnie spisująca się tego dnia w polu serwisowym Miechowicz, po złym przyjęciu wrocławianek przechodzącą piłkę sprytnie przebiła Ewelina Żurowska i cała Arena cieszyła się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa siatkarek MKS-u.

  Siatkarki MKS-u po dwóch rozegranych meczach mają w ekstraklasie na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Jokerem Świecie. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 18 października o godz. 20:30 a transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

  (jav)


  MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 25:13)

  MKS Kalisz: Ewelina Żurowska 17, Justyna Łukasik 12, Monika Gałkowska 18, Emilia Mucha 9, Aleksandra Cygan 7, Natalia Gajewska 3 oraz Oliwia Bałuk (l), Kinga Wysokińska (l), Karolina Drużkowska 2, Klara Kempfi 1, Aleksandra Dudek 3, Oriana Miechowicz 3.

  #VolleyWrocław: Aleksandra Rasińska 7, Andrea Kossanyiova 15, Izabela Bałucka 7, Natalia Murek 18, Anna Kaczmar 1, Karolina Fedorek 8 oraz Adrianna Adamek (l), Aleksandra Gromadowska 5, Adrianna Szady, Marta Wellna 2.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.