AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GOSPODARKA ODPADAMI. Puchar Recyklingu dla "Orlego Stawu"

DATA: 14 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Nagroda dla Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” w XXII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu.

  Podczas XXII finału Konkursu o Puchar Recyklingu, który miał miejsce 12 października br. w Poznaniu Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” został uhonorowany Pucharem Recyklingu Krajowej Izby Gospodarczej. Kapituła Konkursu doceniła zaangażowanie w zakresie prawidłowo prowadzonej gospodarki odpadami komunalnymi. Podczas uroczystej gali, nagrodę odebrał, Jan Adam Kłysz Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina.   

  Konkurs o Puchar Recyklingu jest organizowany od 1999 roku i jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie, spośród zgłoszonych podmiotów, tych, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. Konkurs jest skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

  - Cieszymy się bardzo z faktu znalezienia się w tak zaszczytnym gronie laureatów Konkursu. Jesteśmy dumni, że praca całej Załogi Zakładu „Orli Staw” i wieloletnie działania w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi i ochrony środowiska zostały dostrzeżone i pozytywnie ocenione - mówi Piotr Szyszkiewicz z "Orlego Stawu".

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.