AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Mistrz z gminy Opatówek

DATA: 14 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: ojciec Jana Gadery, trener Daniel Kupczyk, Jan Gadera, burmistrz Sebastian Wardęcki i prezes KTK Jacek Kasprzak. Fot. Gmina Opatówek.

  Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki spotkał się z medalistą mistrzostw Polski, kolarzem KTK Janem Gaderą.

  W spotkaniu uczestniczyli także: prezes KTK Jacek Kasprzak, trener w Szkółce Kolarskiej Opatówek/KTK Daniel Kupczyk, której Janek Gadera jest wychowankiem, a także ojciec młodego sportowca i jednocześnie wielki pasjonat kolarstwa. - Janek przyszedł do Szkółki Kolarskiej w Opatówku w 2016 roku. Chciał trenować kolarstwo, a na pierwsze zajęcia przyprowadziła go mama. Od samego początku było widać, że rower go ,,słucha" i był wyróżniającym się adeptem. Zaczął odnosić sukcesy a jego przygoda kolarska nabierała tempa i w konsekwencji, naturalną drogą trafił do KTK Kalisz. To bardzo sumienny chłopak. Pamiętam, że kiedyś nawet rodzice musieli przełożyć wyjazd na wczasy, bo Janek jechał na zawody i uparł się, że musi wystartować - tłumaczy Daniel Kupczyk, pierwszy trener Janka Gadery.

  Młody kolarz KTK na swoim koncie ma już: 4 medale Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej junior młodszy, 2 złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji omnium i madison oraz srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji sprint drużynowy. Do tej kolekcji dorzucił także zdobyty ostatnio złoty medal podczas szosowych mistrzostw polski w wyścigu drużynowym. - To bardzo pracowity zawodnik, który konsekwentnie i wytrwale pracuje na swoje sukcesy, a na koncie ma ich wiele - podkreśla Jacek Kasprzak, prezes KTK Kalisz.

  Podziękowania i gratulacje za wywalczone medale i sukcesy przekazał zawodnikowi burmistrz Opatówka, Sebastian Wardęcki. - Cieszymy się, że w naszej gminie mamy tak zdolnego sportowca - powiedział burmistrz Wardęcki. 

   
  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.