AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Viva Calisia. Zagraniczni śpiewacy w Kaliszu

DATA: 21 października 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Kinastowski i zwycięzca konkursu Dong Youngheng. Fot. FB Prezydenta Kinastowskiego.

  Dong Youngheng z Chin został laureatem nagrody Grand Prix w III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia Kalisz 2021.

  W konkursie wystartowało ponad 30 osób z całego świata. Uroczysta gala operowa połączona z wręczeniem nagród odbyła się w auli WPA UAM im. prof. J. Rubińskiego. Podczas niej laureaci wykonali słynne arie operowe z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej, pod dyrekcją Rubena Silvy, który zasiadał także w konkursowym jury. Laureatem nagrody ufundowanej przez Prezydenta Miasta Kalisza został Dong Youngheng z Chin.

  Nagrody i wyróżnienia przyznano w sumie aż 14 śpiewaczkom i śpiewakom. - Byłem zaskoczony dobrym poziomem tego konkursu. Bardzo dużo pięknych głosów! - powiedział Ruben Silva, dyrektor kaliskiej Filharmonii. - Cieszę się, że mogłem stanąć w szranki tego wokalnego konkursu, organizowanego przez prof. Ewę Iżykowską, którą bardzo szanuję jako osobę, jako pedagoga. Dostałem też nagrodę w postaci recitalu, także na pewno tutaj wrócę. Mam nadzieję, że konkurs nabierze większego rozpędu i będzie się rozrastał - dodał Piotr Kalina, laureat drugiego miejsca.

  Konkurs zainicjowany i organizowany przez Fundację Ewy Iżykowskiej "Arte Eva" współorganizowali: Filharmonia Kaliska, Miasto Kalisz, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu oraz Akademia Kaliska.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.