AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Konkurs ,,Kalisz dla Ziemi"

DATA: 18 listopada 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nagrodzonym w konkursie ekologicznym uczniom gratulował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Fot. kalisz.pl

  Uczniowie kaliskich szkół wzięli udział w dwóch konkursach, które odbyły się w ramach przedsięwzięcia "Kalisz dla Ziemi - edukacja mieszkańców Kalisza".

  W konkursie wzięło udział 47 kaliskich szkół i przedszkoli, w tym 54 uczniów. Celem konkursu była edukacja w zakresie ograniczenia niskiej emisji, korzystanie z zasobów wodnych w odpowiedzialny sposób, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i segregację odpadów.

  Pierwsze miejsce zajęła uczennica Justyna Nawrotkiewicz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, drugie otrzymał Wiktor Król z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek, a trzecie Eliza Grzywacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. - Cieszę się, że mogę nagrodzić takie prace. Bardzo ważna jest świadomość ekologiczna i nasz udział w dbaniu o środowisko. Jestem dumny z młodzieży i dzieci, które biorą udział w takich konkursach - powiedział wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

  Drugi konkurs "Zbieramy makulaturę" skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 z terenu Miasta Kalisza. Przedmiotem konkursu była zbiórka makulatury, na terenie zgłoszonych do konkursu placówek w terminie od 5 października do 25 października. W konkursie wzięło udział 18 szkół podstawowych. Łącznie uczestnicy zebrali ponad 10 ton makulatury.

  Przedsięwzięcie zostało współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, realizowane przez Miasto Kalisz.

  (nel)

   

  Wyniki konkursu ,,Zbieramy makulaturę"
  I miejsce - nagrodę główną w postaci 3 tablic edukacyjnych w stelażu drewnianym na tzw. ścieżkę przyrodniczą otrzymuje Szkoła Podstawowa Nr 12 - zebrano 1.360 kg makulatury.
  II miejsce - nagroda w postaci książek edukacyjnych o tematyce ekologicznej, gry planszowe do świetlic szkolnych otrzymuje Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1 - zebrano 900 kg makulatury.
  III miejsce - nagroda w postaci książek edukacyjnych o tematyce ekologicznej, gry planszowe do świetlic szkolnych otrzymuje Szkoła Podstawowa Nr 16 - zebrano 880 kg makulatury.

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.