AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SPOTKANIE. O Norwidzie i kulturze chrześcijańskiej

DATA: 18 listopada 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Fundacja Światło i Sól zaprasza na I Kaliskie Spotkanie Ludzi Nowej Kultury.

  Na imprezę będą składać się spektakl oraz panel dyskusyjny. Jej ona otwarta dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem, promowaniem i dostępnością kultury przenikniętej wartościami chrześcijańskimi.  - Cyprian Norwid pozostawił dzieło, z którego emanuje światło pozwalające wejść głębiej w prawdę naszego bycia człowiekiem, chrześcijaninem, Europejczykiem i Polakiem - mówi ks. Aleksander Janas, prezes zarządu fundacji. - Pragniemy jako Fundacja Światło i Sól w ramach I Kaliskiego Spotkania Ludzi Nowej Kultury przybliżyć lokalnej społeczności oraz studentom Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu postać tego wybitnego artysty.

  W pierwszej części spotkania odbędzie się spektakl ,,Chwila myśli” na podstawie utworów Cypriana Kamila Norwida. Do tego wyjątkowego przedsięwzięcia scenariusz napisał Dariusz Kowalski - aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Na scenie pojawią się również: Joachim Mencel - muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, a także wirtuoz liry korbowej i Barbara Pospieszalska - wokalistka.

  W drugiej części spotkania odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony Nowej Kulturze a ksiądz Aleksander Janas wraz z prezentującymi się wcześniej artystami postara się ukazać tło historyczne, a także aktualne możliwości rozwoju kultury zakorzenionej w wartościach chrześcijańskich.

  Na spotkanie organizatorzy zapraszają w sobotę, 21 listopada o godz. 18:00 w Auli im. Prof. J. Rubińskiego WP-A UAM.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.