AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Akademia Kaliska dołącza do programu IBM Skills Academy

DATA: 18 listopada 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: profesor Andrzej Wojtyła, Rektor Akademii Kaliskiej i Piotr Beńke, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.
  Akademia Kaliska we współpracy z IBM będzie rozwijać umiejętności i programy nauczania.

  - Niezmiernie się cieszę, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej umowy będą czerpać przede wszystkim studenci - powiedział rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła. - W wyniku współpracy IBM i Akademii Kaliskiej udostępniamy światowe zasoby innowacyjnych programów nauczania oraz transfer profesjonalnej wiedzy w zakresie rozwoju umiejętności technicznych w obszarze wysokich technologii. Jesteśmy przekonani, że dzięki tak dużemu zaangażowaniu ze strony uczelni, studenci w Kaliszu zyskają nowe możliwości rozwoju kompetencji zawodowych - powiedział Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie, Piotr Beńke.

  Zgodnie z porozumieniem współpraca będzie skoncentrowana w obszarach Inicjatywy Akademickiej oraz Akademii Umiejętności, w ramach której będą rozwijane projekty dotyczące m.in. podnoszenia cennych na rynku pracy kompetencji w obszarze sztucznej inteligencji, analityki danych, IOT i zastosowania chmury, bezpieczeństwa kognitywnego, czy zarządzania projektowego.

  Z kolei zainteresowania IBM związane z potencjalną współpracą początkowo będą się koncentrować na budowaniu znaczących, trwałych relacji z uczelnią, co jest zgodne z polityką firmy, która współpracuje z uniwersytetami na całym świecie, dzięki czemu jej globalny ekosystem obejmuje 170 krajów.

  IBM Global University Programs współpracuje z szeroką grupą naukowców, zajmujących się strategicznymi wyzwaniami, dzieląc się najnowocześniejszymi technologiami. IBM zadba również o podnoszenie umiejętności, organizując warsztaty dla studentów i pracowników Akademii Kaliskiej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.