AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FESTIWAL. Jazz w Calisia One (FOTO)

DATA: 26 listopada 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Serię kilkunastu koncertów zakończy w niedzielę 28 listopada występ Helen Sung. Fot. materiały organizatora festiwalu.

  Jazzowy listopad w Calisia One - rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych.

  Już 25 listopada (czwartek) rozpocznie się 48. Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych z udziałem uznanych na międzynarodowej scenie muzycznej wykonawców. Wybrane koncerty odbędą się w Centrum Biznesowo-Kulturowym Calisia One, które wraz z Hampton by Hilton Kalisz jest sponsorem tegorocznej edycji festiwalu.

  Jazzowy długi weekend w Kaliszu otworzy spotkanie z polskim pianistą, kompozytorem i aranżerem Włodzimierzem Nahornym, należącym do czołowych przedstawicieli muzyki jazzowej w Polsce. Jest autorem nieśmiertelnego utworu „Jej portret”, do którego słowa napisał później Jonasz Kofta, a po raz pierwszy zaśpiewał go Bogusław Mec.

  Serię kilkunastu koncertów zakończy w niedzielę 28 listopada występ Helen Sung, światowej sławy pianistki z USA, z którą scenę podzieli równie znany polski kwartet smyczkowy - Atom String Quartet.

  W ramach Nocnego Klubu Festiwalowego organizowanego w Calisia One wystąpią trzy polskie grupy jazzowe. 26 listopada przy ulicy Chopina 9 gościć będzie Witold Janiak Hamond Trio - formacja założona przez autora sześciu płyt i laureata wielu nagród muzycznych Witolda Janiaka. Tego samego wieczoru wystąpi Grzegorz Ziółek Kwartet. Zespół tworzony przez artystów nowej generacji zdobył m.in. nagrodę Grand Prix Jazz Juniors (2020), a także zwyciężył w konkursie Blue Note Poznań Competition.

  27 listopada, poza ponownym występem Witold Janiak Trio, na scenie w Calisia One pojawi się grupa coraz bardziej rozpoznawalnych młodych polskich artystów jazzowych - Kuba Banaszek Quartet. Jednym z licznych osiągnięć zespołu jest zdobycie w 2019 roku Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową podczas wrocławskiego 55. Jazzu nad Odrą.

  Oprócz atrakcji muzycznych na uczestników Nocnego Klubu Festiwalowego czekać będzie także przygotowana specjalnie na tę okazję strefa gastronomiczna z dedykowanym menu.

  Wstęp na wszystkie koncerty jazzowe organizowane w Calisia One w dniach 26-27 listopada jest bezpłatny.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.