AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Helios zaprasza na porywającą historię w gwiazdorskiej obsadzie

DATA: 25 listopada 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Film „Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. Sieć kin Helios zaprasza na premierowe seanse od piątku, 26 listopada.

  W tym roku mija sto lat od założenia jednego z najsłynniejszych domów mody, który przetrwał wiele historycznych burz i pozostał rozpoznawalną na całym świecie marką, znaną nie tylko ze swych częstokroć astronomicznych cen, ale również z inwencji i zdolności dyktowania modowych trendów. W role słynnych członków rodziny światowych kreatorów mody wcieliły się gwiazdy takie jak: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto czy Al Pacino.

   

   

  Za kamerą stanął twórca wielkich widowisk Ridley Scott („Obcy – ósmy pasażer Nostromo”, „Łowca androidów”, „Ostatni pojedynek”). Film, podobnie jak książka, na podstawie której powstał scenariusz, koncentruje się na postaci Maurizia Gucciego oraz jego związku i małżeństwie z Patrizią Reggiani, a także na walce, jaką w latach 80. i 90. stoczył o władzę nad rodzinną firmą. A wreszcie na morderstwie, którego padł ofiarą i jego konsekwencjach. „Gucci byli wielcy. Proszę, wybaczcie wszystkie błędy, ale któż ich nie popełnia?” – cytuje sentencjonalną wypowiedź Roberta Gucciego autorka książki.

   

   

  Helios zaprasza również na pełen świetnej gry aktorskiej i rewelacyjnej muzyki film „Bo we mnie jest seks”, ukazujący życie artystki Kaliny Jędrusik, które wymykało się ramom szarej prl-owskej rzeczywistości. W roli głównej niesamowita Maria Dębska, której partnerują między innymi Krzysztof Zalewski i Leszek Lichota. Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu…

   

   

  W najbliższy piątek Helios zaprezentuje „Dziewczyny z Dubaju” – premierę wyczekiwaną ze względu na kontrowersyjne zagadnienia, doskonałą rolę Pauliny Gałązki i reżyserię Marii Sadowskiej. Obraz oparty na prawdziwych wydarzeniach demaskuje hipokryzję polskiego show-biznesu i ujawnia prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak i wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy sportu.

   

   

  28 listopada o godzinie 10:30 na wielkim ekranie królować będzie dzielny „Strażak Sam, cz. 3”, a seansom towarzyszyć będą oczywiście konkursy i przyznawanie słynnych odznak HelioSówki!

  Hitem wśród animacji będzie piątkowa premiera „Nasze magiczne Encanto”, na którą warto wybrać się całą rodziną. Film opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie (z wyjątkiem Mirabel) posiada wyjątkową moc uzdrawiania. Wyjątkowość dziewczynki może być jednak jedyną szansą na ocalenie Encanto…

   

  2 grudnia o godzinie 13:00 lub 18:00 Helios zaprasza na Kulturę Dostępną i rewelacyjny obraz „Zupa nic”. Słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy – za światem dzieciństwa. O dobry humor zadbali odtwórcy głównych ról: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.

   

   

   

  M to moc akcji i „Pitbull” Patryka Vegi – produkcja, która bankowo zadba o odpowiednią porcję emocji, historia dobrze znanego Gebelsa, któremu towarzyszą nowi bohaterowie i nowe problemy. Tym razem stanie on przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

   

   

  Warto wspomnieć o literce W, za którą kryje się sugestia: wypada zajrzeć na stronę www.helios.pl, zapoznać się z poszczególnymi tytułami i zaopatrzyć w kinowe bilety. Nie zaszkodzi przy tym pamiętać o heliosowej zasadzie (ponownie hołdującej literze „W”): Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz. Do zobaczenia na listopadowych seansach! 

   

  (RED)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.