AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. FB Antczak wybuduje basen na Dobrzecu

DATA: 2 grudnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Michał Jackowski, prezes Aquapark Kalisz Sp. z o.o., prezydent Krystian Kinastowski i Marek Antczak, prezes FB Antczak. Fot. kalisz.pl

  W obecności prezydenta Krystiana Kinastowskiego, Michał Jackowski - prezes spółki Aquapark Kalisz Sp. z o.o. - podpisał wczoraj umowę na budowę nowej pływalni na osiedlu Dobrzec. Basen ma powstać w ciągu półtora roku. Zbuduje go Firma Budowlana Marek Antczak.

  O zaawansowanych planach budowy pływalni władze miasta informowały latem tego roku. Od tego czasu spółka Aquapark Kalisz Sp. z o.o., która będzie zarządzać obiektem, przeprowadziła postępowanie przetargowe. Swoją ofertę złożyła jedna firma. Wczoraj podpisano z nią umowę na budowę.

  - Rozpoczynamy kolejną dużą inwestycję w naszym mieście. Na osiedlu Dobrzec powstanie profesjonalna, nowoczesna, pływalnia sportowa zgodna ze standardami federacji pływackiej. To dobra wiadomość dla kaliskich klubów, w których pływanie trenuje kilkaset osób, ale również dla mieszkańców okolicznych osiedli, którzy z pewnością chętnie będą korzystać z pływalni - mówi Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

  Basen wybuduje Firma Budowlana Marek Antczak za 23.985.000 zł. Inwestycja składa się z trzech elementów: budynku pływalni z częścią biurowo-socjalną i techniczną, zagospodarowania terenu oraz chodników i parkingu. Wykonawca od dnia podpisania umowy ma 18 miesięcy na realizację zadania. Ponadto zobowiązuje się do utrzymania parkingów i wykonanej zieleni przez trzy lata. Umowa zakłada także ośmioletnią gwarancję.

  Hala basenowa mieścić będzie dwie niecki. Pierwsza, ośmiotorowa, będzie mieć długość 25 metrów długości. Druga wybudowana zostanie z myślą o nauce pływalnia. Jej wymiary to 15 na 7,5 metra. Dno mniejszej niecki będzie ruchome, co pozwoli na regulację głębokości wody z myślą o początkujących pływakach w różnym wieku. Ułatwi to także dostosowanie niecki do potrzeb zajęć zorganizowanych.

  Pływalnia ma być nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale również ekonomiczna w utrzymaniu. Ułatwią to zastosowane rozwiązania techniczne. - Ciepło niezbędne do funkcjonowania obiektu dostarczać będą odnawialne źródła energii. Bardzo zależało nam na ich wykorzystaniu, ponieważ jest to nie tylko ekonomiczne, ale również przyjazne środowisku rozwiązanie. System ten wspomagany będzie kotłownią gazową - tłumaczy Michał Jackowski, prezes Aquapark Kalisz Sp. z o.o.

  Nowy obiekt zostanie ponadto wyposażony w podnośnik hydrauliczny, który ułatwi korzystanie z pływalni osobom z niepełnosprawnościami oraz w automatyczny odkurzacz basenowy do czyszczenia basenów. Będzie też trybuna, która pomieści 120 widzów i umożliwi im obserwowanie zawodów sportowych.

  Nowa pływalnia powstanie w miejscu dawnego basenu Delfin przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.