AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Na barokowej lutni w Akceleratorze Kultury

DATA: 15 grudnia 2021 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Roberto Delira Jaworski na co dzień frontmen zespołu Żywiołak, a także projektów Loopus Duo, Delira & Kompany, 18 grudnia o godz. 19 zagra w Akceleratorze Kultury na barokowej lutni.

  Robert Jaworski jest muzykiem eksperymentalnym i eksploratorem polskiej kultury. Jest znany ze swoich fascynacji muzyką dawną i z bardzo groteskowego podejścia do tworzenia. Jego solowa odsłona Rekonstrukcja/Destrukcja zapoczątkowała cykl występów, na których muzyk skupia się na wybranym instrumencie lub instrumentach dawnych. Tym razem zobaczymy go grającego na lutni barokowej.
  Jaworski właśnie ten instrument przemycił do soundtracku gry komputerowej Wiedźmin III, zaproszony przez Marcina Przybyłowicza, głównego kompozytora muzyki. Z innych mniej i bardziej ważnych kooperacji ma na swoim koncie współpracę z Kapelą ze wsi Warszawa, Czesławem Mozilem, przy projekcie Loopus Duo, a także Adamem O.S.T.R. Ostrowskim przy okazji produkcji muzyki do gry komputerowej World of Tanks.

  Swój kolejny już autorski model instrumentu traktuje sam jako niekończącą się inspirację, inspirację do przeżywania muzyki współczesnej oraz stylizowanej na smak muzyki dawnej, w ambientowo-onirycznej przestrzeni dźwiękowej. Nie stroni od szerokiej palety środków wyrazu artystycznego. Mocno utożsamia się z punkiem.

  Bilety: normalny - 15 zł, ulgowy - 10 zł, są do nabycia w Akceleratorze Kultury i w OKP Wieża Ciśnień, a także na biletomat.pl.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.