AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. 30 razy WOŚP! Koncerty i występy artystyczne w Arenie

DATA: 12 stycznia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Już po raz 30. na ulicę Kalisza wyjdą wolontariusze i wolontariuszki WOŚP. Fot. wkaliszu.pl.

  W niedzielę, 30 stycznia po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Nadrzędnym celem WOŚP-u jest pomoc najbardziej potrzebującym. Środki finansowe, zbierane podczas tegorocznego finału, będą przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Akcja została opatrzona hasłem „Przejrzyj na oczy”. Działania orkiestry można wesprzeć m.in. podczas licytacji. Ciekawą ofertę dla licytujących przygotował prezydent Krystian Kinastowski. - Na licytację wystawiam wspólną wyprawę - kajakowy spływ Prosną. Długość trasy dostosowana zostanie do umiejętności i wieku zwycięzców licytacji. Zapewniam kontakt z naturą, kilka godzin na meandrującej, dzikiej rzece, niespodzianki i dobrą zabawę! Zachęcam do licytacji - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

  W tym roku w kaliskim sztabie WOŚP zarejestrowanych jest ponad 500 wolontariuszy, którzy 30 stycznia wyjdą na ulicę zbierać pieniądze do specjalnych puszek (w dniu finału WOŚP wszyscy wolontariusze, za okazaniem identyfikatora, będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów KLA).

  Kaliski finał WOŚP rozpocznie się o godz. 15.00. W hali Kalisz Arena wystąpią: Talent Studio, Paradogs, Fabryka Tańca Różańscy, Gangsters Rock Band, Niepubliczne Przedszkole Kid's Academy, Sieraszewski Dance Studio, SUBTERFUGE. Licytacje prowadzone będą pomiędzy występami. O godz. 20.00 odbędzie się tradycyjne ,,Światełko do nieba".

  Organizatorem imprezy jest Kaliski Sztab WOŚP 887, który nadal przyjmuje przedmioty na licytację, przy wsparciu Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.