AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Podziękowania dla władz miasta od emerytów

DATA: 13 stycznia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Włodarze miasta otrzymali od przedstawicieli związku emerytów złote odznaki. Fot. kalisz.pl.

  Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nadał Złotą Odznakę Honorową prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu oraz wiceprezydentowi Mateuszowi Podsadnemu.

  - To wyraz najwyższego uznania za prowadzoną przez obu panów politykę senioralną - powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie.

  Najwyższe honorowe wyróżnienie wręczono dzisiaj w Kaliszu, w obecności przedstawicieli Zarządu Okręgowego oraz przewodniczących oddziałów regionalnych okręgu kaliskiego. Zostało nadane decyzją Zarządu Głównego PZERiI, najliczniejszej - zrzeszającej ponad 270 tysięcy osób - organizacji senioralnej w kraju. - Potrzeby seniorów są w Kaliszu dostrzegane, a ich postulaty uwzględniane w prowadzonej przez samorząd polityce. Widzimy to i doceniamy. Także w zakresie wspierania działalności naszego związku i wielu innych. To niezwykle ważne, by widzieć potencjał osób starszych, korzystać z ich doświadczenia, wzmacniać aktywność i zaangażowanie w życie społeczne miasta - powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie. - Cieszy mnie, że współpraca między samorządem a oddziałem okręgowym w Kaliszu układa się tak dobrze. Mimo pandemii udaje się realizować wiele projektów. To wzorcowy przykład dla innych miast.

  O prowadzonych przez samorząd na rzecz seniorów i wspólnie z nimi działaniach mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Dzisiaj senior to osoba aktywna, realizująca swoje pasje, korzystająca z oferty kulturalnej miasta, rozwijająca pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało czasu. Z myślą o seniorach realizujemy wiele projektów: od programów opiekuńczych i zdrowotnych po kulturalne i rekreacyjne. W Kaliszu działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kaliska Rada Seniorów, stowarzyszenia i organizacje, wydawane jest czasopismo o seniorach i dla nich, ukazuje się cykliczny program „Senior na medal”.

  Wspieraniu osób starszych służą takie programy jak ,,Złota rączka" dla seniora. Chcemy, by seniorom żyło się w naszym mieście wygodnie i bezpiecznie. By druga czy trzecia młodość była czasem spełnienia i aktywnego udziału w życiu miasta.

  Oddział Okręgowy PZERiI w Kaliszu zrzesza 9.000 osób.

  (nel)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.