AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ATRAKCJE. Ferie zimowe w Kaliszu

DATA: 14 stycznia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas ferii zimowych w Kaliszu można liczyć na sporo atrakcji. Fot. kalisz.pl.

  Dziś rozpoczynają się ferie zimowe w Kaliszu i powiecie kaliskim. Podczas ferii zapraszamy dzieci i młodzież szkolną na lodowisko, do Kaliskiego Parku Wodnego i kaliskich instytucji kultury. Zachęcamy również do zwiedzania ekspozycji w ratuszu.

  Lodowisko

  Kaliskie lodowisko funkcjonuje podczas ferii w wydłużonych godzinach - od godz. 10.00 do godz. 22.00 z przerwami technicznymi.

  Szczegóły: https://aquaparkkalisz.pl/oferta/lodowisko

  Park Wodny
  Kaliski Park Wodny także przygotował specjalną ofertę na ferie - szczegóły: https://park-wodny.kalisz.pl/

  Wyjazdy przygodowo-edukacyjne
  Miasto Kalisz dofinansowało siedem jednodniowych wyjazdów przygodowo-edukacyjnych dla młodzieży w wieku 12-17 lat w kwocie 18.000 złotych, organizowanych przez fundację Reakcja. Podczas wyjazdu młodzież będzie mogła poznać swoje mocne i słabe strony, nauczyć się radzić sobie ze stresem, rozpoznawać emocje, które się pojawiają w sytuacjach zagrożenia, współpracować w grupie, podwyższyć poczucie własnej wartości.

  Program, który będzie realizowany podczas wyjazdów został przygotowany przy współpracy z psychologami. Młodzież weźmie udział w zajęciach sprawnościowych na łonie natury. Będzie miała zapewnione trzy posiłki, ubezpieczenie oraz opiekę.

  Zgłoszenia przyjmuje ,,Fundacja Reakcja" - w siedzibie (Rogatka Wrocławska) oraz mailowo. Więcej informacji pod nr tel.: 607 942 977, w godz. 12:00- 14:00.

  Ekspozycja w ratuszu
  Cały czas dostępna jest również ekspozycja w ratuszu. Zapraszamy! Godziny otwarcia: wtorek, środa, czwartek, piątek - godz. 10:00 - 16:00, sobota - godz. 10:00 - 18:00.

  Wystawy - Wieża Ciśnień, Akcelerator Kultury
  Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” na ferie zimowe proponuje dwie wystawy dedykowane dzieciom i młodzieży: "Kalisz zaklęty w fortepianie" (17.01.2022 r. w ratuszu odbędzie się wernisaż i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego). Wystawa będzie dostępna przez dwa tygodnie. Część prac (zakwalifikowanych do wystawy) będzie eksponowana w wiatach przystankowych w ośmiu miejscach Kalisza.

  Druga wystawa to efekt warsztatów fotograficznych realizowanych wspólnie z SOSW 2 i Technikum TEB Edukacja. Wernisaż, na którym zaprezentowane zostaną zdjęcia oraz kalendarz na 2022 rok, odbędzie się 13.01.2022 r. o godz. 18.30 w ,,Akceleratorze Kultury". Wystawa dostępna będzie przez dwa tygodnie. W każdy wtorek o godz. 17.30 ,,Akcelerator Kultury" zaprasza do "Szkoły rysunku klasycznego". Koszt jednorazowy 35 zł (trzy godziny lekcyjne). W soboty w OKP Wieża Ciśnień odbywają się zajęcia pracowni plastycznej, w godz. 10.00 - 14.00.

  Miejska Biblioteka Publiczna
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu:
  1) Dżungla Zagadek w Bibliotece Głównej (w godzinach pracy biblioteki, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z bibliotekarzem),

  2) Klub Gier Planszowych CUBUS - Filia nr 2 (zajęcia po sąsiedzku w KKSM Serbinów), poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 13.00-15.00, we wtorki w godz. 16.30-18.30,

  3) Klub Gier Planszowych SOLARIS w Bibliotece Głównej zaprasza w środy w godz. 18.00-20.00.

  UWAGA: Z uwagi na pandemię nie zostaną podczas ferii zorganizowane przez Miasto Kalisz zajęcia w szkołach.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.