AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Remont na Majkowskim Wembley

DATA: 14 stycznia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Trwa remont budynku na Majkowskim Wembley. Fot. FB Prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

  Trwa remont sportowo-rekreacyjnego kompleksu Majkowskie Wembley.

  Z obiektu korzystają piłkarze oraz rugbyści Husarii Kalisz. Na stadionie odywały się także Biegi Majkowskie prowadzone przez nieodżałowanego zmarłego red. Piotra Szymańskiego. Teraz prowadzony jest remont budynku, który znajduje się przy boisku.

  W minionym roku budynek został docieplony. Wykonana została nowa elewacja, wymienione rynny i rury spustowe, przebudowane schody, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Koszty tego remontu wyniosły 440 tysięcy zł.

  Teraz prowadzone są prace wewnątrz budynku przy boisku. Trwa wyburzanie istniejących ścian działowych, wymiana posadzek i instalacji, adaptacja piwnic, w których powstanie przechowalnia sprzętu. - Nowo zaadaptowane wnętrza uwzględnią potrzeby sportowców, ale i mieszkańców osiedla Majków - przekazuje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

  (nel)

  Majkowskie Wembley
  Kompleks sportowo-rekreacyjny na osiedlu Majków przystosowany jest do gry w piłkę nożną i rugby. Obiekt zawiera trybuny na 232 miejsca. W skład kompleksu wchodzą również kort tenisowy z nawierzchnią z maczki ceglanej oraz siłownia zewnętrzna i górka saneczkowa. Zapleczem dla niego będzie wyremontowany obiekt, w którym będą mieścić się szatnie dla zawodników, przechowalnia sprzętu oraz salka konferencyjna.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.