AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REGION. Tłokinia Wielka, wielka nie tylko z nazwy

DATA: 9 lutego 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Spotkanie odbyło się w SP w Tłokini Wielkiej. Fot. Fundacja Inicjatywa dla Opatówka.

  W weekend odbyło się spotkanie promujące folder o sołectwie Tłokinia Wielka „Tłokinia Wielka... wielka nie tylko z nazwy!”, wydany pod koniec 2021 r. Organizatorami spotkania była Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka”, wydawca publikacji, we współpracy ze Szkołą Podstawową im. W. Broniewskiego w Tłokini Wielkiej.

  Spotkanie było okazją do rozmów o Tłokini Wielkiej, ale także do dyskusji o poruszonych w folderze tematach i wątkach dotyczących miejscowości i jej korzeni, a także aktywnej, współczesnej działalności. Na początku głos zabrała Edyta Banasiak, dyrektor Szkoły jako gospodarz spotkania, a następnie wypowiedzieli się twórcy folderu, przede wszystkim jego autorzy: Krzysztof Łużyński oraz Karolina Gaweł

  Na sali znaleźli się nie tylko mieszkańcy Tłokini Wielkiej, ale także goście, zainteresowani historią naszego regionu. Był więc czas na wspomnienia, pytania do autorów, ale i rozmowy o tematach, na które warto zwrócić szczególną uwagę w dalszych badaniach korzeni tej części ziemi kaliskiej. Każdy uczestnik spotkania otrzymał bezpłatny egzemplarz folder promującego sołectwo „Tłokinia Wielka... wielka nie tylko z nazwy!”, którego tytuł nawiązuje do wizji sołectwa. - Książka ma charakter promujący sołectwo Tłokinia Wielka i okolice, nie jest to monografia miejscowości, jednak stanowi ważny etap w dokumentowaniu ciekawych historii tych okolic i mieszkańców. W rozmowach z mieszkańcami pojawił się również pomysł stworzenia albumu ze zdjęciami, zarówno archiwalnymi, jak i bardziej współczesnymi, dokumentującymi wydarzenia i tutejsze obiekty, co być może będzie kolejnym pomysłem do realizacji - podkreślił Mateusz Walczak, prezes Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka”.

  Przypominamy, że osoby chcące otrzymać bezpłatny egzemplarz książki mogą skontaktować się w tym celu z Fundacją  „Inicjatywa dla Opatówka” , wydawcą publikacji. Ponadto egzemplarz folder o Tłokini Wielkiej można otrzymać również w miejscowej Szkole Podstawowej czy filii Biblioteki. Projekt został dofinansowany w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.