AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. ,,Matematyka Królową Nauk” w ZS nr 1 w Liskowie

DATA: 23 marca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy w towarzystwie organizatorów i laureatów konkursu. Fot. Maciej Marciniak.

  Po raz trzeci w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbył się Konkurs Matematyczny dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej ,,Matematyka Królową Nauk” pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

  Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkół podstawowych. Przez 60 minut 24 uczestników z 8 szkół zmagało się z 15 zadaniami. Do konkursu zgłosiły się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Szkoła Podstawowa w Zakrzynie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Liskowie, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Moskurni, Szkoła Podstawowa w Ciepielewie, Szkoła Podstawowa w Strzałkowie, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Nowym Nakwasinie. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Anna Kamińska-Kraus i Michał Świderski, którzy byli także organizatorami konkursu.

  W czasie gdy sprawdzano prace konkursowe, uczestnicy udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych Karolinę Kościuszko i Kingę Poniatowską oraz na zajęcia prowadzone przez Kierownika Warsztatów Szkolnych Macieja Marciniaka w Regionalnym Centrum Informacyjno-Doradczym OZE przy ZS nr 1 w Liskowie, których tematem były odnawialne źródła energii w kontekście problemów energetycznych, recykling oraz zalety i właściwości drewna.

  Laureaci otrzymali podziękowania, nagrody i dyplomy z rąk Zbigniewa Słodowego Wicestarosty Kaliskiego oraz Anny Piwońskiej Dyrektorki ZS nr 1 w Liskowie. Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy odnosząc się do nazwy konkursu, powiedział: ,,Jest mi niezmiernie miło gościć w tak królewskim towarzystwie’’. Pogratulował zwycięzcom i życzył im dalszych sukcesów.

  Po emocjonującej dogrywce o III miejsce Laureatami Konkurs Matematycznego dla uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej ,,Matematyka Królową Nauk’ ’pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala zostali: I miejsce - Julia Czajkowska ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku, II miejsce - Aleksandra Szymańska ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku, III miejsce - Jerzy Mazurowski ze Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Opatówku.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.