AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZTUKA. Have a nice cry! w Galerii Tarasina

DATA: 13 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Dyrektorka Sztuki im. Jana Tarasina Joanna Dudek oraz twórcy wystawy: Bartosz Zimniak i Ewa Mrozikiewicz. Fot. Galeria Tarasina.

  W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina została otwarta wystawa Ewy Mrozikiewicz i Bartosza Zimniaka, zatytułowana ,,Have a nice cry!".

  To prezentacja projektu nagrodzonego w 5. edycji ,,Konkursu dla kuratorów". Duet artystyczno-kuratorski, tworząc przestrzeń wystawy, chce podkreślić kluczową rolę terapii psychologicznej, holistycznie traktując tematy dbania o siebie i rozwoju więzi międzyludzkich. Centrum ekspozycji stanowi przytulna przestrzeń do wyciszenia się i odpoczynku stylizowana na gabinet terapeutyczny. W niej prezentowane jest słuchowisko Bartosza Zimniaka z 2021 r. pod tytułem „Smutna Ballada o Złotej Rybce”. Tam też można poddać się aromaterapii = w każdym tygodniu prezentacji zmieniane będą olejki zapachowe emitowane w „gabinecie”. Na ścianach Galerii prezentowany jest cykl rysunków Ewy Mrozikiewicz z lat 2018-2022. Ponadto w sali wystawienniczej oglądać można dwie prace Bartosza Zimniaka: rysunek performatywny „Fala”, 2018-2022, a także rzeźbę pt. „Nadmierność”, 2014-2022.

  Kojący charakter wystawy podkreśla wszechobecny kolor niebieski, według naukowców stabilizujący układ nerwowy. Prezentowane prace dotykają tematu równowagi psychicznej, uzależnień, śnienia i podświadomości oraz krytyki kapitalizmu.

  Wystawa jest prezentowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina do 27 maja i została wpisana w program wydarzeń towarzyszących 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Patronat medialny nad wystawą objął „Notes na 6 tygodni”, natomiast partnerem wystawy jest firma Planteon, dzięki której uczestnicy wernisażu jak i goście odwiedzający wystawę mogą skosztować Klitorii Ternateńskiej - naparu z niebieskich kwiatów, działającego relaksacyjnie i antystresowo.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.