AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Koncert ,,Słoneczka" z Żytomierza

DATA: 13 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zespół prezentuje barwne występy. Fot. materiały organizatorów koncertu.

  Przed nami niezwykłe widowisko. W środę, 20 kwietnia o godz. 18.30 przed kaliską publicznością wystąpi reprezentacyjny zespół taneczny "Słoneczko" Szkoły Sztuki Choreograficznej w Żytomierzu. Wykonawcy zawitają do Kalisza na zaproszenie Miasta, a ich trasa, obejmująca nasz kraj, Austrię, Czechy i Francję, ma na celu zbiórkę funduszy dla armii ukraińskiej.

   

  Reprezentacyjny zespół taneczny "Słoneczko" Szkoły Sztuki Choreograficznej w Żytomierzu powstał jesienią 1973 roku w Pałacu Pionierów. Jego założycielami byli Mychajło i Tatiana Guzun. Na przestrzeni lat zespół zyskał szerokie uznanie, a liczba jego uczestników wzrosła do 500. Dążenie liderów do bardziej profesjonalnego poznania podstaw choreografii doprowadziło do otwarcia w 1993 roku w Żytomierzu Miejskiej Szkoły Sztuki Choreograficznej. Założycielem szkoły została rada miejska Żytomierza, a Mychajło Guzun jest dyrektorem od początku istnienia szkoły. Programy koncertowe zespołu to kompozycje choreograficzne, suity, miniatury, tańce narodów świata. Podstawą każdego koncertowego występu zespołu „Słońce” są ukraińskie tańce ludowe, tańce naszego poleskiego kraju. Umiejętności i osiągnięcia twórcze zespołu zostały nagrodzone honorowym tytułem „Wzorowy”.

  Zespół bierze czynny udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w mieście, regionie, kraju i za granicą. Wielokrotnie występował w Polsce, Bułgarii, Czechach, Austrii, Włoszech, Węgrzech, Hiszpanii, Portugalii, Francja, Niemczech, Rumunii, Mołdawii, Litwie, Estonii. W grudniu 2013 r. Ministerstwo Kultury Ukrainy przyznało zespołowi twórczego tańca „Słoneczko” status akademicki. Zespołem kreatywnym kierują Ludowi Artyści Ukrainy, Honorowi Obywatele Żytomierza, profesorowie Tatiana i Mychajło Guzun.

  Koncert "Słoneczka" w Kaliszu odbędzie się w środę, 20 kwietnia w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej - Aula UAM (ul. Nowy Świat 28-30) o godz. 18.30. Bilety, w cenie 50-80 zł są do nabycia w kasie Filharmonii Kaliskiej (al. Wolności 2).

  (nel)

  Kasa jest czynna:
  od poniedziałku do czwartku, godz. 11:00 - 17:00
  w dniu koncertu w godz. 11:00 - 15:00, na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia oraz online na stronie: https://bityl.co/BXs Filharmonii Kaliskiej.

  UWAGA: W Wielki Piątek kasa stacjonarna jest nieczynna.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.