AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Koncert Akordeon w Filharmonii

DATA: 21 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Już w ten piątek Filharmonia Kaliska zaprasza na długo wyczekiwany koncert Akordeon w Filharmonii. Na scenie wystąpi wybitny akordeonista Klaudiusz Baran, zdobywca aż sześciu nominacji do FRYDERYKÓW 2022. Za pulpitem dyrygenckim stanie Bartosz Żurakowski, który z właściwą sobie wrażliwością i energią poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

  W programie można będzie usłyszeć utwór kompozytora młodego pokolenia Mikołaja Majkusiaka „Chamber Concerto” na akordeon i orkiestrę smyczkową. Artysta „za oryginalny, indywidualnie wykreowany styl muzyczny, za fascynujący energetyzm narracji dźwiękowej oraz konsekwencję w pracy twórczej” otrzymał Nagrodę Specjalną ZAIKS na Festiwalu Fryderyk 2020.

  W tegorocznej edycji festiwalu nominacje w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna zdobyła płyta „Tribute to Moniuszko”. Trzy rozbudowane utwory o charakterze fantazji są oparte na motywach z najbardziej znanych dzieł Stanisława Moniuszki autorstwa m.in. Mikołaja Majkusiaka. Album ten to dialog kompozytorów teraźniejszości ze spuścizną S. Moniuszki, a także wyraz kunsztu i dojrzałości artystycznej charakteryzujący Chopin University Accordion Trio, w skład którego wchodzi Rafał Grząka, Grzegorz Palus oraz solista naszego koncertu Klaudiusz Baran.

  Koncert otworzy „Preludiosinfonico” Giacomo Pucciniego jednego z najwybitniejszych kompozytorów operowych wszechczasów. W programie zabrzmi również „VII Symfonia d-moll” op. 70 Antonína Dvořáka. Krytyka zgodnie podkreślała dobrze wyważone proporcje oraz zwartość formalną utworu. Symfonia posiada klasyczną 4-częściową budowę.

  Koncert odbędzie się w piątek, 22 kwietnia w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej: Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego  UAM przy ul. Nowy Świat 28/30 (wejście do sali wyłącznie od strony parkingu).

  Bilety można nabyć w kasie biletowej przy ul. al. Wolności 2 od pon.-czw., od godz. 11:00 do 17:00. W pt. od godz. 11:00 do 15:00, od 18:30 do 19:30 w miejscu wydarzenia oraz online na stronie: https://bityl.co/BmRf

  (nel)

  Wykonawcy:

  Klaudiusz Baran - akordeon
  Bartosz Żurakowski - dyrygent
  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.