AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

W GALERII TARASINA. Fotografie Kulaszewicza

DATA: 21 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  O sztuce fotografowiania mówił w Galerii Tarasina Dominik Kulaszewicz. Fot. Galeria Tarasina.

  W Galerii Sztuki im. Jana Tarasina odbyło się spotkanie z Dominikiem Kulaszewicza, fotografikem, portrecistą, autorem licznych kampanii reklamowych oraz autorem wystawy „do not talk to me”.

  Na wernisażu artysta przybliżył zebranym gościom historię powstania cyklu fotografii prezentowanych w Galerii Pulsar i w przestrzeni miejskiej w ramach projektu „Postój ze Sztuką”. W czasie kameralnego spotkania o charakterze masterclass Dominik Kulaszewicz opowiedział o pasji fotografowania, przedstawił część z olbrzymiej ilości swoich prac: reportażowych, wykonywanych dla dla Polskiej Agencji Prasowej, portretowych, wykonywanych dla hiszpańskiego wydania Vouge oraz zdradził kilka „tajemnic” z planów kampanii reklamowych wielkich marek odzieżowych i firm meblarskich, dla których przygotowywał całe sesje. Artysta opowiedział o etyce pracy reportera, ulubionych technikach i sposobach podejścia do fotografowania ludzi oraz miejsc. Podzielił się swoimi fascynacjami formą, przemijaniem, ciałem i duszą, prezentując cykl zdjęć, wykonanych w prywatnej, rodzinnej przestrzeni w okolicach Gdańska.

  Pokaz zdjęć Dominika Kulaszewicza z cyklu „do not talk to me” można oglądać w Galerii Pulsar w Galerii Tarasina do 23 kwietnia, natomiast na kaliskich przystankach do 21 kwietnia. - Serdecznie zapraszamy do Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, gdzie można dostać folder wystawy i reprodukcję jednego ze zdjęć z cyklu „do not talk to me” w formacie A2. To okazja dla miłośników fotografii, by zabrać reprodukcję do domu i oprawić plakat na pamiątkę - mówi Joanna Dudek, Dyrektorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.