AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Ciśnienie na poezję. Lipiec na Białorusi

DATA: 25 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zapraszamy na kolejną odsłonę „Ciśnienia na poezję". Tym razem można będzie posłuchać wierszy autorstwa Izabeli Fietkiewicz-Paszek z tomu „Lipiec na Białorusi".

  Lipiec na Białorusi to trzeci tomik poezji Izabeli Fietkiewicz-Paszek. Książka ta jest poetycką podróżą autorki do ojczyzny przodków. Kolejne etapy podróży i towarzyszące im wiersze to w istocie nie tylko próba odtworzenia historycznych faktów, ale przede wszystkim wgląd w rzeczywistość, która ukształtowała los bardzo konkretnej rodziny. Można powiedzieć, że to historia o jednej z milionów rodzin rozdzielonych tragicznymi wydarzeniami XX wieku. Książka właśnie jest podróżą w przeszłość i podążaniem śladami ojca, przesiedlonego po wojnie z Białorusi do Polski...

  Wiersze z tomu „Lipiec na Białorusi" przeczyta Lech Wierzbowski, aktor Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Spotkanie z autorką  poprowadzi Robert Kuciński, dyrektor MBP im. A. Asnyka w Kaliszu. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka.

  „Ciśnienie na poezję" odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 19:00 w Wieży Ciśnień. Wstęp wolny.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.