AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Formoza Challenge 2022. Wyzwanie dla najlepszych!

DATA: 28 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kolejna edycja Formoza Challenge odbędzie się w maju w Kaliszu. Fot. Tomasz Szwajkowski.

  22 maja w Lesie Winiarskim odbędzie się wyjątkowy bieg sygnowany specjalsami z Jednostki Wojskowej Formoza.

  W imprezie może wziąć udział każdy - organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności: od podstawowego po zaawansowany format Ultra (bieg z plecakiem i atrapą karabinu). Oprócz biegu dla dorosłych Formoza Challenge ma także format dla dzieci w formule 4fun, czyli każdy wygrywa!

  Impreza w Kaliszu już tradycyjnie otwiera cykl 4 imprez Formoza Challenge. Formoza Challenge w Kaliszu to ponad 30 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc. Wszystkie przeszkody Formoza Challlenge można poznać.

  Zawodnicy po raz kolejny opanują Las Winiarski i zmierzą się z trasą pełną wyzwań. Ideą biegu jest hasło: „Nigdy nie zostawiamy swoich”, co oznacza, że wsparcie innych zawodników na trasie jest jak najbardziej wskazane. Formoza Challenge jest imprezą mającą dodać endorfin każdemu, nie tylko wyjadaczom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy. Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego - chodzi głównie o pomaganie sobie na trasie.

  Organizatorzy zapraszają wszystkich - przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. - Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach - podkreśla Szymon Sobczak, dyrektor biegu.

  - Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej. - Zeszłoroczna edycja pokazała, że organizacja w Kaliszu zawodów Formoza Challenge była strzałem w dziesiątkę. Rywalizacja przyciągnęła do Lasu Winiarskiego wielu kibiców, zachwyconych nową w naszym mieście formą sportowej rywalizacji. Zadowoleni z trasy byli także zawodnicy, dla których Formoza Challenge jest nie tylko możliwością sprawdzenia się, ale też świetną zabawą. Miałem okazję się o tym przekonać startując w zawodach razem z drużyną Urzędu Miasta Kalisza. W tym roku też staniemy na starcie. Emocji nie zabraknie. Nigdy nie zostawiamy swoich - mówi Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza.

  Wydarzeniu towarzyszą żołnierze z J.W. Formoza, którzy prezentują możliwości bojowe Wojska Polskiego, a w szczególności Jednostki Specjalnej z Gdyni. Zapisy: www.formozachallenge.com.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.