AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEATR. Mrożek bez ukłonów

DATA: 28 kwietnia 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sławomir Mrożek. Fot. wikipedia.

  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Kaliska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na program sceniczny oparty na motywach opowiadań Sławomira Mrożka: ,,Mrożek bez ukłonów".

  To program sceniczny oparty na motywach opowiadań Sławomira Mrożka: ,,Artysta", ,,Poeta", ,,Bal maskowy". Dzieła Sławomira Mrożka mają ten walor, że były, są i będą aktualne, gdyż ukazują prawdziwe osobowości zarówno nas samych, jak i innych ludzi. Nasze wady i zalety aż tak bardzo się nie zmieniają. Patrząc na stworzone przez autora postaci, dostrzegamy je w świecie realnym, często w naszym najbliższym otoczeniu. Oczywiście, nierzadko widzimy je w karykaturalnym, czasem mocno sparodiowanym obrazie, ale dzięki temu słowa zaczerpnięte z Gogola: „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!” brzmią przy okazji mrożkowskich arcydzieł szczególnie wyraziście.

  Realizacja spektaklu: SIT „Mundi”, NTI Scena TAM 2, KO „Serbinów”, Teatr na Widoku. Premiera przedstawienia odbędzie się w piątek, 29 kwietnia o godz. 18:00 w CKiS. Wstęp jest wolny. Ilość miejsc ograniczona.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.