AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

62. KST. Festiwalowy Kontrabas

DATA: 5 maja 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tym roku ,,Kontrabas" będzie znów festiwalowym klubem KST. Fot. Tomek Skórzewski.

  ,,Kontrabas Cafe Klub" został, podobnie jak w ubiegłym roku, oficjalnym klubem festiwalowym Kaliskich Spotkań Teatralnych Festiwalu Sztuki Aktorskiej.

  ,,Kontrabas" powstał kilka lat temu z inicjatywy miłośników dobrej muzyki, sztuki i kulinariów, którzy postanowili stworzyć nowe, kulturalne miejsce na mapie Kalisza. Klub mieści się na tyłach kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego a wejście do niego prowadzi z tyłu teatralnego budynku (od strony ul. Częstochowskiej). Wystrój lokalu ściśle nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje. Na ścianach w pomieszczeniu wiszą teatralne plakaty, a w jednej jego części znajduje się scena. Na niej odbywają się występy muzyczne i artystyczne. - Zapraszamy na koncerty na żywo, które odbywają się głównie w piątki i soboty - mówią prowadzący lokal. - Dodatkowo także koncerty odbywają się przy okazji różnych imprez okolicznościowych. Oprócz nich organizujemy także inne wydarzenia artystyczne, jak np. stand up-y.

  Od początku działalności w lokalu odbyło się już ponad 30 koncertów z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Jak zaznaczają prowadzący ,,Kontrabas" lokal nie zamyka się tylko na jeden gatunek muzyczny a preferowane są w nim różne style. W tym roku w ,,Kontrabasie" wystąpili między innymi: skrzypaczka Basia Kawa, jazzowy zespół Michał Kaczmarczyk Trio, RPR Acoustic Trio, Maciej Pietryk, Wowa oraz współprowadzący lokal Janusz Krysiak. W stand up-ie wystąpili Poczęty i Lobo.

  W ubiegłym roku na scenie wystąpili z kolei Janek Samołyk - wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, wokalistka Zagi oraz Cool Team, który zagrał standardy muzyki rozrywkowej w niebanalnych aranżacjach. Niedawno w ,,Kontrabasie" odbyły się także występy muzyczne przy okazji ,,Urodzin Bogusławskiego", gdzie wystąpił zespół Elektro Mahatma. Podczas swojego ubiegłorocznego koncertu w naszym mieście lokal odwiedził też zespół ,,Bitamina", który stołował się w ,,Kontrabasie".

  Oprócz sceny w lokalu znajduje się również sporej wielkości ekran, na którym wyświetlane są koncerty, głównie jazzowe, ale także te z innych muzycznych gatunków. Dodatkowo klub, na cieszące się coraz większą popularnością, muzyczne imprezy udostępnia inne pomieszczenie - ,,Malarnię", w której można potańczyć.

  ,,Kontrabas" to nie tylko muzyczna, teatralna i kulturalna strona miasta. To także kameralne i przytulne miejsce, w którym można smacznie zjeść oraz napić się wykwintnych trunków. W ofercie znajduje się spory wybór win, głównie francuskich i włoskich a także różne gatunki piw ciemnych i jasnych. Tutaj znajdziemy cieszące się sporą popularnością piwa z różnych czeskich browarów, w tym również te bezalkoholowe, oraz te mające mały procent alkoholu. Miłośnicy mocniejszych trunków znajdą spory wybór rzemieślniczych alkoholi. - Tak jak w ubiegłym roku będziemy dla gości serwować specjalne festiwalowe drinki, a jakie, to niespodzianka - mówią prowadzący ,,Kontrabas". Oprócz tego w lokalu goście mogą napić się wyśmienitej kawy, którą można zamówić także na wynos. Jest też spory wybór herbat oraz innych zimnych napojów.

  W jedzeniowym menu znajdują się przeróżne panini, sałatki oraz zupy dnia. Dania można zamawiać w wersji mięsnej, wegetariańskiej i wegańskiej. Dodatkowo można zamówić także strogonowa, łososia w pomidorach czy krewetki po hiszpańsku.

  ,,Kontrabas Cafe Klub" został oficjalnym festiwalowym klubem 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych Festiwalu Sztuki Aktorskiej. Klub zaprasza jednak także na wydarzenia muzyczne i artystyczne zaplanowane po zakończeniu festiwalu. - U nas można miło i kulturalnie spędzić wolny czas, słuchając przy tym dobrej muzyki - zachęcają prowadzący ,,Kontrabas Cafe Klub".

  Piotr Jaworowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.