AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Festyn rodzinny w Parku Przyjaźni. Otwarcie tężni solankowej

DATA: 11 maja 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas festynu otwarta zostanie tężnia solankowa. Fot. FB Prezydenta Kinastowskiego.

  W niedzielę, 15 maja w Parku Przyjaźni odbędzie się festyn rodzinny. Podczas pikniku otwarta zostanie tężnia solankowa.

  Otwarciu tężni będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w rodzinnej grze terenowej z nagrodami - zapisy będą prowadzone na boisku piłkarskim w parku w godz. 14:00 - 16:00. Start zaplanowany jest na godz. 16:30.

  W niedzielę w parku zagoszczą ciężarówki z jedzeniem oraz Holi Święto Kolorów. Amfiteatr wypełnią występy artystyczne. Na stoisku Miasta Kalisza będzie można m.in. zasięgnąć informacji na temat Kaliskiej Karty Mieszkańca. Podczas pikniku przewidziano także pokaz akcji ratunkowej, pomiary ciśnienia tętniczego, glikemii, konsultacje dietetyczne, kosmetologiczne, czy fizjoterapeutyczne. Rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak zadbać o właściwą postawę dziecka, a także własny zdrowy kręgosłup. Na stoisku ,,Kuriera Smaku" można będzie posilić się pysznymi burgerami, tachosami czy pierogami.

  Nie zabraknie gier i zabaw zręcznościowych, konstrukcyjnych, czy kreatywnych. Przewidziano animacje dla dzieci oraz gry planszowe, stoisko z uwolnionymi książkami oraz naukę techniki nordic walking. - Wspólnie rozpoczniemy funkcjonowanie miejskiej tężni solankowej, która powstała z inicjatywy mieszkańców. Od niedzieli każdy z nas będzie mógł odpocząć w jej pobliżu i korzystać z dobroczynnego wpływu solanki na zdrowie. To pierwsza taka inwestycja w Kaliszu i kolejna, która sprawia, że Park Przyjaźni staje się coraz bardziej przyjazny - informuje prezydent Krystian Kinastowski.

  Na pełen atrakcji festyn rodzinny organizatorzy zapraszają w godz. 16:00 - 19:00 (Święto Kolorów rozpocznie się wcześniej, bo już o godz. 14:00).

  Organizatorem festynu rodzinnego w Parku Przyjaźni jest Miasto Kalisz. Partnerami: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kalisz, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

  (nel - źródło KPM)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.