AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NOC MUZEÓW. Wernisaż, wystawa i inne atrakcje

DATA: 11 maja 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na ,,Noc Muzeów" zaprasza Galeria im. Tarasina. Fot. Galeria im. Tarasina.

  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na Noc Muzeów.

  - Przygotowaliśmy spotkanie z Mariuszem Warasem i Jerzym Bohdanem Szumczykiem, którzy zaproszą nas do dyskusji na temat muralu, czyli sztuki w przestrzeni miasta. Opowiedzą też o działalności gdańskiego kolektywu POGODA, którego obaj są współzałożycielami. Tego dnia będzie miało miejsce otwarcie wystawy „No-Flight Zone” Mariusza Warasa. To inspirowana wojną w Ukrainie ekspozycja prezentowana w Galerii Pulsar i na przystankach autobusowych w ramach Postoju ze Sztuką. Wieczór w Galerii rozpocząć będziecie można od oprowadzania kuratorskiego z Ewą Mrozikiewicz po wystawie „Have a nice cry!”. Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze i swobodnie ugościmy państwa również w Zielonej Strefie Galerii, korzystając ze wszystkich jej walorów - zachęca Joanna Dudek, dyrektorka Galeria Sztuki im. Jana Tarasina.

  Wystawa „Have a nice cry!” duetu artystyczno-kuratorskiego Ewa Mrozikiewicz i Bartosz Zimniak jest wizualnym manifestem głoszącym istotność zdrowia psychicznego i relacji międzyludzkich. Zasadniczą jej częścią jest inspirowana gabinetem terapeutycznym przestrzeń, stanowiąca swoistą strefę relaksu, oddziałującą na wszystkie zmysły.

  Natomiast głównym elementem prezentowanej ekspozycji „No-Flight Zone” jest przejmujący w przekazie mural wykonany na ścianie galerii przez Mariusz Warasa, jednego z najważniejszych światowych twórców street artu, autora projektu „m-city” oraz kuratora festiwalu Dictador Art Masters, który odbywa się na terenie destylarni w kolumbijskiej dżungli.

  (nel)

   

  NOC MUZEÓW 2022 - GALERIA TARASINA
  Sobota 14 maja - od godz. 18.00 do godz. 24.00
  Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, plac św. Józefa 5
  Program wieczoru:
  19.00 - oprowadzanie kuratorskie z Ewą Mrozikiewicz po wystawie „Have a nice cry!’
  20.00 - wernisaż „No-Flight Zone” Mariusza Warasa
  21.00 - „Mural - sztuka w przestrzeni miasta” spotkanie autorskie z Mariuszem Warasem i Jerzym Bohdanem Szumczykiem w Zielonej Strefie Galerii

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.