AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KARATE. Memoriał Oyamy. Medale kaliszan

DATA: 12 maja 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zawodniczki i zawodnicy kaliskiego wraz z trenerami podczas imprezy w Dzierżoniowie. Fot. KKKK.

  Piętnaście medali wywalczyli zawodnicy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai w V Memoriale Masutatsu Oyamy.

  Impreza odbyła się w hali w Dzierżoniowie. Kaliski klub reprezentowało w tych zawodach 14 zawodniczek i zawodników. W piątej edycji Memoriału Masutatsu Oyamy, twórcy karate kyokushin, rywalizowało natomiast w sumie 230 osób z 19 ekip z Polski i Czech.

  Wszyscy kaliszanie zakończyli swój start w medalowej trójce. Złote medale w swoich kategoriach wywalczyli: Roksana Bączkiewicz, Nadia Goszczyńska, Andrzej Jaworowicz, Maksymilian Kical, Marcel Puszczewicz, Paweł Stojecki oraz Przemysław Paś.

  Po srebra sięgnęli z kolei Natalia Bączkiewicz, Oliwia Walczak, Paweł Nogaj oraz Kacper Jerzyk, który zdobył też brązowy medal w kata. W kumite na ostatnim stopniu podium stanęli Jakub Mielczarek, Bartosz Wiączek i Ismena Jaworska. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych zawodników, niektórzy mieli po trzy wygrane walki - mówi sensei Jakub Piątowski, który pełnił także podczas zawodów rolę jednego z sędziów. - Bardzo pomogła mi sensei Olena Kapkan, która wyprowadzała i sekundowała wszystkim naszym medalistom. A było to bardzo trudne, gdyż zawody rozgrywane były na trzech matach.

  W klasyfikacji drużynowej kaliski klub zajął wysoką trzecią pozycję.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.