AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Rajd z przedszkolakiem na rowerze

DATA: 19 maja 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rajd odbędzie się już po raz 8. Fot. Krzysztof Wydra, KTR Cyklista.

  W sobotę, 21 maja odbędzie się kolejna, ósma już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś".

  Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

  Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie powrócą przed teatr. - Podobnie jak w poprzednich latach, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki, wierszyka lub przygotowania pracy plastycznej związanej z jazdą na rowerze - mówi Bartosz Spychalski z KTR ,,Cyklista", komandor rajdu. - Prezentacje i rozdanie związanych z nimi upominków odbędą się na mecie. Wszystkie dzieci zachęcamy także do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych.

  Komandorem rajdu jest Bartosz Spychalski. Kontakt: bartek@cyklista.kalisz.pl, spychalska87@wp.pl lub bezpośrednio w przedszkolu ,,Pluszowy Miś". Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane, jednak zgłoszenie swojego udziału znacząco ułatwi prace związane z organizacją rajdu. Szczegóły na stronie www.cyklista.kalisz.pl

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.