AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Tajemnicza rzeka Rio Paralelo

DATA: 1 czerwca 2022 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tym razem zapalony podróżnik i wędkarz Maciej Garbowicz opowie o swojej ostatniej wyprawie na Ziemię Ognistą.

  Na spotkanie autorskie "Rio Paralelo - tajemnicza rzeka w krainie Indian ONAS" z Maciejem Garbowiczem zaprasza w środę, 1 czerwca Akcelerator Kultury.

  Maciej Garbowicz to kaliszanin z urodzenia, architekt wnętrz z wykształcenia pracujący w firmie FB Antczak, zapalony wędkarz i fotograf. Rzeki, rzeczki i strumyki ciekawiły go od dziecka. Pasja związana z rzekami zaowocowała pracą magisterską na wrocławskiej ASP, poświęconą problematyce komponentów architektonicznych w krajobrazie rzek.

  W ramach autorskiego projektu "Prosna od źródeł" poza eksploracją nowych cieków kaliszanin stał się aktywnym popularyzatorem ochrony rzek i ich naturalnych zasobów. Pasja podróżnicza pozwoliła mu także na wyprawy po Nilu, rzece Amur w Rosji czy nepalskich dopływach Gangesu w Himalajach. Równie dobrze wspomina poznane rzeki w rejonie Morza Ochockiego oraz te na Kamczatce. Realizacją młodzieńczych marzeń była wyprawa do Peru i Boliwii połączona z wędkarskim ,,polowaniem" na Golden Dorado w górnych dopływach Amazonki.

  Jego zdjęcia i artykuły z wypraw były wielokrotnie publikowane w prasie m.in. w "Sztuka Łowienia", "Wędkarstwo 360", "Wędkarski Świat". Jest także członkiem zespołu redakcyjnego "Wiadomości Wędkarskich", najstarszej polskiej gazety o tematyce wędkarskiej.

  Teraz wygłosi połączoną z barwnymi zdjęciami prelekcję o swojej ostatniej wyprawie na Ziemię Ognistą, gdzie łowił ryby w trudno dostępnej rzece Rio Paralelo.

  Środowe spotkanie w kaliskim Akceleratorze Kultury rozpocznie się o godz. 18:30. Wstęp jest wolny.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.